PL
EN

5 elementów związanych z bezpieczeństwem w obszarze śrutowaniaPrzejdź do kontaktu  

Czytaj całość artykułu

bezpieczeństwo w procesie śrutowania


Zaniedbania pracowników w obszarze przestrzegania zasad bezpieczeństwa działów produkcyjnych to szczególnie powszechny obraz, który przyczynia się do wzrostu zagrożeń związanych z urazami ciała jak i uszkodzeniami maszyn oraz budynków. Dlatego niezwykle ważne w tej kwestii jest podniesienie świadomości pracowników i właścicieli firm oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ważność tego problemu w codziennych pracach związanych z obróbką metali.


proces śrutowania - bezpieczeństwo


Każdy zakład, w którym prowadzone są usługi śrutowania powinien zapewnić minimum 5 podstawowych elementów bezpieczeństwa związanych z przeprowadzanymi działaniami. 


Właściwe zabezpieczenie wzroku przy użyciu okularów ochronnych, to jeden z elementów, dzięki któremu chronimy oczy przed drobinkami śrutu, opiłkami i kurzem.


Urazy nóg są kolejnym częstym efektem zaniedbań w zakresie ochrony kończyn dolnych. Działy obróbki metali, gdzie przez większość dnia używa się ciężkich narzędzi, przenosząc przy tym stalowe konstrukcje w celu przeprowadzenia procesu śrutowania są miejscami, w których noszenie obuwia z metalowymi lub kompozytowymi noskami powinno być obowiązkowe i szczególnie przestrzegane.


Operatorzy śrutownic, w tym maszyn z ruchomymi ramionami zawiesi, których praca wymaga schylania, podnoszenia i umieszczania przedmiotów w obrębie urządzenia narażeni są na urazy głowy, którym w znacznym stopniu można zapobiec używając plastikowych kasków lub specjalnych czapek ochronnych. 


Kolejnym równie istotnym elementem, który cieszy się największą popularnością we wszystkich firmach, w których przeprowadza się prace związane z oczyszczaniem metali są rękawice ochronne. Co prawda nie chronią one przed stłuczeniami oraz uszkodzeniami tkanek głębokich dłoni, jednak doskonale zabezpieczają ręce przed wszelkimi powierzchniowymi urazami skóry dłoni.


Ostatnim elementem, który często spotka się z niezrozumieniem wśród pracowników działów obróbki metali, jest obowiązkowy zakaz palenia papierosów. Wynika on z zagrożenia wybuchem pyłów procesowych, które powstają po oczyszczaniu różnego rodzaju metali, a które mogą ulec zapłonowi w wyniku reakcji utleniania.


Zapewnienie powyższych pięciu elementów, przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w obszarze śrutowania i minimalizuje możliwość wystąpienia wypadków.

Czytaj całość

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy