PL
EN

Czysty śrut - jak wpływa na minimalizowanie kosztów produkcji?Przejdź do kontaktu  

Czytaj całość artykułu

dozownik SP-Unit


Bazując na doświadczeniu własnym oraz naszych klientów, zauważyliśmy jak wiele firm zmaga się z problemem zaolejenia śrutu. Elementy, które trafiają do śrutownic bardzo często zabrudzone są substancjami oleistymi i smarami używanymi w procesie produkcyjnym. Zanieczyszczone powierzchnie musiały do tej pory przechodzić kosztowny i czasochłonny etap mycia i suszenia w celu zapewnienia dostatecznych właściwości adhezyjnych. 


Klienci, którzy korzystają z absorbentu wiedzą, że aby uzyskać odpowiedni efekt czystości powierzchni należy zastosować właściwe dawki preparatu w zalecanym czasie. Rozwiązaniem, które zapewnia precyzyjne dozowanie proszku w odpowiednich cyklach śrutowania jest SP-Unit – dozownik czeskiej firmy Kovo Staněk, który przejmuje kontrolę nad podażą absorbentu do kabiny roboczej maszyny.

dozownik SP-Unit

Zastosowanie SP-Unit umożliwia odciążenie uwagi operatora od ciągłej kontroli dawkowania, gdyż cały proces odbywa się automatycznie. Dozownik pozwala również na zminimalizowanie pomyłek powstających w wyniku ręcznego zasypu środka do maszyny. Wyeliminowanie kontroli oraz pewnej części czynnika ludzkiego przekłada się na efektywność i przyspieszenie całego procesu śrutowania. Trzeba podkreślić również, że stosowanie zalecanych dawek absorbentu wydłuża życie samego medium ściernego, które może uczestniczyć w większej liczbie cykli, dając duże oszczędności finansowe. W efekcie otrzymujemy dokładnie odtłuszczone wyroby, gotowe do bezpośredniego malowania proszkowego. 


Nieduża budowa samego dozownika sprawia, że doskonale wpasowuje się w powierzchnie małych jak i dużych zakładów produkcyjnych, a nieskomplikowana zasada obsługi nie przysporzy problemu żadnemu operatorowi. Czynności, jakie należy wykonać w celu rozpoczęcia użytkowania maszyny to dostarczenie absorbentu do leja zasypowego, a następnie wprowadzenie zalecanych ustawień na panelu kontrolnym.

Dalsze działanie odbywa się samoczynnie w sposób ciągły. Z leja zasypowego proszek kierowany jest pneumatycznie rurą transportową do dolnej części maszyny ze zgarniaczami śrutu, skąd przekazywany jest do pojemnika ze śrutem. Zaabsorbowane zanieczyszczenia oleiste połączone z proszkiem zostają zassane do jednostki filtrującej i przekazane do zbiornika z pyłem.


Tym sposobem w jednym procesie technologicznym przeprowadzone zostaje śrutowanie elementów oraz odolejanie ścierniwa i oczyszczanych detali. Automatyzując dawkowanie medium odolejającego przejmujemy kontrolę nad wydajnością jego zużycia, co w oczywisty sposób zmniejsza koszty produkcji.


Warto podkreślić, że dozownik SP-Unit jest jednostką, która może być instalowana do śrutownic różnych producentów, a firma Alumetal-Technik zapewnia każdemu zainteresowanemu zakupem klientowi bezpłatną konsultację, a po zakupie stały i szybki serwis na terenie kraju.


Czytaj całość

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy