PL
EN

Na czym polega piaskowanie felg?Przejdź do kontaktu  

Czytaj całość artykułu

piaskowanie felg

Piaskowanie to proces technologiczny, który polega na czyszczeniu powierzchni materiałem ściernym. Pod względem uzyskiwanego efektu piaskowanie jest podobne do szlifowania, ale ma nad nim pewną przewagę.

Czyszczona powierzchnia jest bardziej równa, a jednocześnie uzyskuje szorstkość wymaganą do malowania. Piaskowanie pozwala również na usunięcie zanieczyszczeń, powłok lakierniczych oraz rdzy z trudnodostępnych miejsc, dzięki czemu proces ten idealnie nadaje się do czyszczenia detali o skomplikowanych kształtach, np. felg samochodowych.


Piaskowanie felg

Piaskowanie jest powszechnie wykorzystywane podczas renowacji felg samochodowych. Piaskowaniu można poddawać felgi o różnych kształtach ze względu na dokładność czyszczenia nawet w trudnodostępnych miejscach. W zależności od rodzaju felg (stalowe lub aluminiowe) specjaliści dobierają ścierniwo, które zapewnia precyzyjne oczyszczenie detalu, jednocześnie nie uszkadzając jego powierzchni. Obok drobno zmielonego piasku w procesie piaskowania wykorzystuje się również śrut lub szklane media ścierne.


Renowacja felg w 3 krokach

Planując renowację felg warto pamiętać o tym, że piaskowanie nie jest pierwszym krokiem tego procesu. Zanim felgi będą mogły być wyczyszczone powinny zostać starannie obejrzane przez eksperta, który oceni ich stan i sprawdzi, czy nie wymagają wcześniejszej naprawy. Felgi często ulegają uszkodzeniom - wówczas przed piaskowaniem wykrzywioną felgę należy poddać naprawie. 


Drugi krok to piaskowanie felg. Felgi podlegają złuszczeniu wierzchniej warstwy materiału (najczęściej starej powłoki lakierniczej lub rdzy) poprzez oddziaływanie ścierniwa wystrzeliwanego pod wysokim ciśnieniem. Uderzając o powierzchnię detalu, ścierniwo skutecznie oczyszcza jego powierzchnię nie pozostawiając brudu nawet w trudno dostępnych zakamarkach. Piaskowanie felg jest idealnym przygotowaniem do trzeciego kroku renowacji - nałożenia nowej powłoki lakierniczej. 


Niezależnie od wyboru metody lakierowania felg, o tym, czy powłoka będzie się długo utrzymywać decyduje szorstkość malowanej powierzchni. Odpowiednie przygotowanie przekłada się na doskonałą przyczepność warstwy malarskiej, a w konsekwencji trwałość powłoki lakierniczej. Po nałożeniu farby można dodatkowo zastosować lakier bezbarwny, który estetycznie wykończy renowację.


Czytaj całość

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy