PL
EN

Wierzymy, że innowacje wprowadzić można w każdym procesie, również w kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej. Dlatego firma Alumetal-Technik przy współpracy z Politechniką Łódzką oddaje w Państwa ręce rewolucyjne urządzenie o nazwie Surfacan, które pozwala zunifikować i uprościć określanie klas czystości dla oczyszczanych elementów.

SurfaScan

Jak dotąd badanie czystości powierzchni stalowych przed nakładaniem farb po oczyszczaniu metodą strumieniowo-ścierną opisane w normie PN-EN ISO 8501-1:2008 polegało na wzrokowej ocenie materiału na podstawie opisu i zdjęć pomocniczych. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży obróbki strumieniowo-ściernej i zrozumienie problemu przyniosło rozwiązanie jakim jest SurfaScan – cyfrowy miernik jakości klas czystości obrabianych powierzchni. Urządzenie to ujednolica, przyspiesza i eliminuje możliwość pomyłek jakie powstają przy standardowej ocenie powierzchni. 

Dla Kogo? 

SurfaScan został stworzony dla zakładów, w których jakość oczyszczonej powierzchni musi być na najwyższym poziomie. Wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są kontrole jakościowe oraz audyty zewnętrzne, miernik SurfaScan zapewni utrzymanie standardów produkcji. Skala produkcji eksportowej w Polsce stale rośnie, dlatego zachowanie odpowiedniego poziomu wyśrutowanej powierzchni jest kluczowym czynnikiem z punktu widzenia producenta. Urządzenie dedykowane jest dla kierowników produkcji, brygadzistów, operatorów i wszystkich pracowników odpowiedzialnych za standardy jakościowe w zakładzie wytwórczym. 

Poziomy oczyszczenia powierzchni stali

Skala Sa zakłada cztery poziomy oczyszczenia powierzchni:

  • Sa 1 – lekka obróbka strumieniowo-ścierna – powierzchnia pozbawiona jest starych powłok malarskich, jej struktura jest niejednorodna i ziarnista, gołym okiem widoczne są rdzawe przebarwienia.
  • Sa 2 – dokładna obróbka strumieniowo-ścierna – na powierzchni nie ma widocznych śladów rdzy, tłustych plam i starych powłok lakierniczych, struktura jest ziarnista, a gołym okiem widoczne są wyraźne przebarwienia.
  • Sa 2,5 – bardzo dokładna obróbka strumieniowo-ścierna – brak rdzy, tłustych plam i pozostałości po starych warstwach antykorozyjnych, struktura jest jednorodna, a drobne przebarwienia występują w miejscach dawnych ognisk korozji.
  • Sa 3 – obróbka strumieniowo-ścierna do czystej stali – powierzchnia jednorodna i czysta, pozbawiona wszelkiego rodzaju rdzy i plam, struktura jest jednorodna, a gołym okiem niewidoczne są żadne przebarwienia.

Poziomem czystości uważanym za wystarczający przed nałożeniem powłok antykorozyjnych i farb jest wartość Sa 2,5, jednak jego ustalenie zależy od warunków oświetleniowych i subiektywnej oceny operatora lub kierownika produkcji. Dlatego określanie tego parametru „na oko” nie jest miarodajne, ponieważ:

– do malowania może zostać wysłany detal niedostatecznie oczyszczony, co jest zagrożeniem dla trwałości nowej powłoki;

– element może być śrutowany zbyt dokładnie, co wydłuża czas trwania i podnosi koszt całego procesu.

klasy czystości powierzchni

Używając miernika Surfacan za każdym razem dostają Państwo pomiar jakości powierzchni, który jest dokładny, znormalizowany i powtarzalny w przyszłości.

Działanie Surfacan

Obsługa miernika jest bardzo prosta, a urządzenie można skalibrować w ciągu kilku minut według zaleceń osoby nadzorującej proces produkcji. Łatwość obsługi sprawia, że SurfaScan można szybko wdrożyć w każdym zakładzie.
                                      SurfaScan                                 SurfaScan                                            

Po dokonaniu kalibracji, czyli wybraniu żądanej klasy czystości operator przykłada głowicę z sondą do badanej powierzchni – pomiar wyzwalany jest poprzez wciśnięcie przycisku lub automatycznie w zależności od wybranego trybu pracy urządzenia. Ocena sygnalizowana jest przez SurfaScan natychmiast poprzez: wibracje, sygnały świetlne lub dźwiękowe, a wynik badania prezentowany jest na wyświetlaczu i zapisywany jest w pamięci urządzenia.
Sonda z czujnikiem zaprojektowana została w taki sposób, aby umożliwić pomiary czystości powierzchni w różnych kształtach i rozmiarach. Niezwykle ważną zaletą miernika SurfaScan jest fakt, że pomiarów można dokonać bezpośrednio w komorze maszyny śrutującej, bez konieczności zapewnienia idealnych warunków oświetleniowych.
SurfaScan
Skład zestawu: miernik Surfascan, dedykowany case z gumy, walizka do przechowywania.
SurfaScan to rewolucja w branży obróbki powierzchni stalowych.

SurfaScan

Firma Alumetal-Technik Sp. z o.o. sp. k. jest wyłącznym dystrybutorem technologii Surfascan. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z doradcami technicznymi Alumetal Technik, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji.


SurfaScan  - miernik klas czystości powierzchni

SurfaScan - miernik klas czystości powierzchni

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy