Mikrokulki szklane

Mikrokulki szklane służą do oczyszczania detali z materiałów delikatnych – jak np. aluminium czy miedź – oraz do wybłyszczania lub matowienia powierzchni.

Mikrokulki szklane

Kulki szklane znane są również pod nazwą mikrokulki szklane. To wysoko wydajne ścierniwo do wielokrotnego użytku. Mikrokulki szklane są materiałem służącym do wybłyszczania i wygładzania powierzchni obrabianego detalu, gwarantując zachowanie ściśle określonych tolerancji oraz wysokiej powtarzalności uzyskiwanych efektów. Szklane kulki w bardzo małym rozmiarze (od ok. 40 do 800 mikrometrów) świetnie sprawdzają się w obróbce stopów metali lekkich, stali szlachetnej i nierdzewnej. Służą również do oczyszczania delikatnych, kruchych przedmiotów, oferując doskonałą efektywność i wygodę stosowania. Naszym Klientom proponujemy wysokiej jakości kulki szklane do skiełkowania i mikrokulki szklane do piaskowania.

 

Właściwości mikrokulek szklanych

Mikrokulki szklane cechuje gładka powierzchnia, okrągły kształt oraz obojętność chemiczna — nie zawierają wolnej krzemionki powodującej pylicę, ani niebezpiecznego dla detali ze stali szlachetnej i metali kolorowych żelaza. Wykorzystując mikroskopijne szklane kulki do obróbki nie powoduje się powstawania wtrąceń metalicznych i wyklucza potrzebę stosowania środków chemicznych w procesach czyszczenia. Sam proces szkiełkowania jest szybki, czysty, ekonomiczny oraz ekologiczny. Kulki szklane wykorzystywane jako ścierniwo są też bardzo trwałe i przystosowane do wielokrotnego stosowania.

Dzięki powyższym właściwościom kulka szklana jest również produktem wykorzystywanym przy produkcji kołder obciążeniowych. Zbita i twarda struktura zapobiega szarpaniu włókien materiału, a tym samym nie powoduje skaleczeń. Jest to materiał idealny w utrzymaniu czystości i higieny, gdyż nie wchodzi w reakcje ze standardowymi detergentami w trakcie prania pościeli. Z racji czystego składu chemicznego produkt ten jest bezwonny i nie powoduje reakcji alergicznych.

Nowoczesne ścierniwo – kulki szklane

Kulki szklane oferujemy w szerokim wyborze frakcji (rozmiarów), pakowane w 25-kilogramowe worki. Najwyższej jakości materiał wykorzystany do ich produkcji decyduje o trwałości, efektywności i bezpieczeństwie stosowania ścierniwa. Gwarantujemy szybką realizację zamówień, a także profesjonalne doradztwo. Mikrokulki szklane to ścierniwo używane zarówno w śrutownicach, jak i piaskarkach.

Jeśli interesuje Państwa wysokiej jakości ścierniwo, produkt bezpieczny nawet dla delikatnych i kruchych przedmiotów, zapraszamy do zapoznania się z ceną mikrokulek szklanych. W tym celu można umówić się na bezpłatną konsultację z naszym Doradcą lub wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy (kliknij tutaj).


Zastosowanie

  • Wykańczanie powierzchni stali kwasoodpornej oraz metali kolorowych;
  • Oczyszczenie i zdobienie materiałów niemetalowych;
  • Czyszczenie kokili i form metalowych;
  • Oczyszczanie konstrukcji stalowych;
  • Produkcja maszyn dla przemysłu spożywczego i mięsnego;
  • Produkcja kołder obciążeniowych.

Skład

SiO2 70-73%

Na2O + K2O 13-15%

CaO 7-11%

Mikrokulki szklane

MgO 3-5%

Al2O3 0,5-2,0%

TiO2 ≤ 0,1%


Tabela rozsiewu

Od Do
40 µm 80 µm
70 µm 110 µm
90 µm 150 µm
100 µm 200 µm
150 µm 250 µm
200 µm 300 µm
300 µm 400 µm
400 µm 600 µm
400 µm 800 µm
600 µm 800 µm