Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Śrut staliwny łamany

Śrut staliwny ostrokrawędziowy wykorzystywany jest do usuwania starych powłok ochronnych, zanieczyszczeń, rdzy, zendry i zgorzelin, a także nadawania chropowatości przed lakierowaniem.
Śrut staliwny łamany
Śrut ostrokrawędziowy to inaczej śrut łamany. Jego parametry fizyczne umożliwiają wykorzystanie ścierniwa wszędzie tam, gdzie jest wskazana agresywna obróbka. Stosuje się go przede wszystkim do usuwania starych powłok ochronnych, zgorzelin, zendry i zadziorów, a także do oczyszczania elementów silnie skorodowanych. Szeroka granulacja (od GH 12 do GH 80) pozwala na precyzyjne dopasowanie ścierniwa do zadania. Dodatkowo na życzenie klienta przygotowywane są mieszanki, na które składa się śrut staliwny ostrokrawędziowy o różnej wielkości ziaren.

Śrut stalowy ostrokrawędziowy - charakterystyka

Śrut ostrokrawędziowy powstaje w wyniku kruszenia śrutu kulistego w specjalnych maszynach. Dzięki temu procesowi gładkie kuleczki pękają, stwarzając śrut o połamanych krawędziach. To właśnie dzięki nim znacznie zwiększają się zdolności ścierne materiału. Śrut ostrokrawędziowy znajduje zastosowanie głównie w urządzeniach o zamkniętym obiegu ścierniwa, takich jak komory do śrutowania oraz kabiny piaskarskie. Na tle innych ścierniw wyróżnia się niskim pyleniem, a także wysoką żywotnością. Śrut staliwny ostrokrawędziowy sprawdza się m.in. w chropowaceniu powierzchni oraz usuwaniu powłok lakierniczych. W naszej ofercie znajdziesz również wysokowydajny śrut łamany - Diamant (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się szczegółów). Dzięki swojemu składowi chemicznemu i unikalnemu procesowi produkcji potrafi oczyszczać powierzchnię nawet 50% szybciej niż standardowe ścierniwa! Dodatkowo ma bardzo niski stopień zasolenia.

Twardości śrutu staliwnego ostrokrawędziowego

Śrut łamany oferujemy w trzech standardowych twardościach: GP - 450-550 ± 40 HV (45-52 ± 2 HRC) GL - 600-700 ± 45 HV (54-59 ± 2 HRC) GH - 800-950 ± 60 HV (64-68 ± 3 HRC)

Zastosowanie

  • Oczyszczanie zanieczyszczonych i zdegradowanych powłok;
  • Nadawanie chropowatości powierzchni celem zwiększenia przyczepności powłok ochronnych;
  • Ujednolicanie wyglądu powierzchni;
  • Usuwanie zgorzelin, zendry i zadziorów.

Skład

  • C 0,8-1,2%
  • Mn 0,60-1,2%
  • Si > 0,4%
Śrut staliwny łamany
  • S < 0,05%
  • P < 0,05%

Tabela rozsiewu

Granulacja Wartość nominalna (średnia)
G 12 1,700 mm
G 14 1,400 mm
G 16 1,200 mm
G 18 1,000 mm
G 25 0,710 mm
G 40 0,425 mm
G 50 0,300 mm
G 80 0,180 mm
 
UseChat