Śrutownice wirnikowe bębnowe TZB

Śrutownice wirnikowe bębnowe TZB

Cechy i wyposażenie

  • Gumowy lub metalowy pas;
  • Falowniki w turbinach w standardzie;
  • Zintegrowany panel dotykowy i komputer PLC w języku polskim z opcją zapamiętywania ustawień;
  • Brak potrzeby tworzenia wykopu fundamentowego;
  • Systemy separacji ścierniwa i filtracji w standardzie;
  • Zdalna diagnostyka;
  • Serwis w Polsce z reakcją do 48 h.

Parametry śrutowni bębnowych TZB

 

TZB 1
5,5/700
TZB 2
7,5/1100-1000
Max. waga wsadu (kg) 350 800
Max. objętość wsadu (dm3) 165 425
Max. waga elementu (kg) 15 20
Max. przekątna elementu (mm) 345 380
Wymiar komory wewnętrznej (mm) ∅720×800 ∅1000×1100
Ilość kół rzutowych 1 2
Moc turbiny (kW) 5,5/7,5 7,5/11
Ilość obrotów koła rzutowego (obr./min) 2900 2900

 

Oczyszczarki bębnowe dla wymagających

Nieustannie pracujemy nad ulepszeniem procesu śrutowania wszystkich elementów, również tych najmniejszych. Współpraca z czeską firmą Kovo Staněk, s.r.o. – jednym z najbardziej innowacyjnych producentów śrutownic zaowocowała wprowadzeniem do naszej oferty śrutowni wirnikowych bębnowych TZB.

Ze względu na wydajną oraz precyzyjną pracę, śrutownia bębnowa znalazła zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu metalowego, np. przy produkcji mebli i zamocowań. Śrutownica bębnowa wykorzystywana jest przede wszystkim do obróbki niewielkich elementów występujących w dużych ilościach.

 

Zasada działania śrutowni bębnowej

Detale w śrutowniach bębnowych TZB poruszane są wewnątrz komory z pomocą gumowego pasa – sprawia to, że są one eksponowane na padający z góry strumień śrutu, który precyzyjnie i równomiernie oczyszcza całą ich powierzchnię. Urządzenia nieckowe TZB pozwalają operatorowi na pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami procesu, m.in. prędkością poruszania pasa i mocą turbin, co przekłada się na dużą uniwersalność – możliwe jest oczyszczanie elementów silnie skorodowanych, jak i tych wymagających delikatnego traktowania.

 

Śrutownica bębnowa – budowa

Budowa śrutowni nieckowej TZB jest dość prosta, a o jej wyjątkowości stanowią przede wszystkim sprytne, chronione patentem rozwiązania i precyzja wykonania. Komora śrutownicza, gumowy pas, koła rzutowe i inne elementy mające kontakt ze śrutem, wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie.
Koła rzutowe osadzone są na podwójnie łożyskowanym wale, co znacząco zwiększa żywotność całego zestawu i zmniejsza koszty jego konserwacji. Turbiny są standardowo wyposażone w falowniki, dzięki czemu możliwa jest płynna regulacja ich mocy.

Śrutownie bębnowe TZB posiadają wbudowany automatyczny system separacji materiału ściernego, a na życzenie Klienta mogą zostać rozbudowane o system automatycznego załadunku i rozładunku.

Jeśli są Państwo zainteresowani przetestowaniem lub zakupem śrutowni bębnowej, zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia centrum usługowego Alumetal‑Technik, które wyposażone jest w urządzenie typu TZB.

 

Śrutownica bębnowa TZB Śrutownica nieckowa Oczyszczarka bębnowa

UseChat