Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Śrutownie wirnikowe zawiesiowe TZNZ z ruchomym blokiem turbin

Śrutownie zawiesiowe TZNZ z ruchomym blokiem turbin to urządzenia do automatycznej obróbki strumieniowo‑ściernej, zaprojektowane do oczyszczania konstrukcji stalowych i detali o skomplikowanych kształtach.

Śrutownie wirnikowe zawiesiowe TZNZ z ruchomym blokiem turbin

Naszym celem jest ciągłe ulepszanie obróbki strumieniowo‑ściernej i optymalizacja procesu naszych Klientów. Dlatego zostaliśmy wyłącznym polskim przedstawicielem Kovo Staněk, s.r.o., najbardziej innowacyjnego producenta śrutowni wirnikowych w Europie. Śrutownice wirnikowe TZNZ z ruchomym blokiem turbin to flagowy produkt czeskiej firmy.

Na pozór TZNZ to zwyczajne oczyszczarki turbinowe, jednak dzięki zastosowaniu unikalnych, chronionych patentami rozwiązań pozwalają odkryć proces śrutowania na nowo. Dzięki nim śrutownie zawiesiowe TZNZ pracują szybciej i dokładniej, zużywając jednocześnie mniej śrutu i energii elektrycznej.

Cechy i wyposażenie śrutownicy TZNZ

  • Ruchomy blok turbin o kącie wychylenia do 35°;
  • Torowisko w kształcie litery „Y” z dwoma obrotowymi hakami;
  • Falowniki w turbinach w standardzie;
  • Zintegrowany panel PLC w języku polskim z opcją zapamiętywania ustawień;
  • Brak potrzeby tworzenia wykopu fundamentowego;
  • Systemy separacji ścierniwa i filtracji w standardzie;
  • Zdalna diagnostyka;
  • Serwis w Polsce z reakcją do 48 h.

Zobacz, jak wygląda praca śrutownicy zawieszkowej z ruchomym blokiem turbin:

Śrutownica zawieszkowa TZNZ — dla kogo?

Śrutownice zawieszkowe z ruchomym blokiem turbin wykorzystuje się głównie do obróbki elementów spawanych, odlewów stalowych, żeliwnych i nierdzewnych, konstrukcji stalowych, części stalowych obrabianych cieplnie, a także wszystkich innych elementów o skomplikowanej budowie.

Wymiary maszyn zawiesiowych TZNZ

TZNZ 2
5,5/12-17
TZNZ 3
5,5/12-23
TZNZ 3
7,5/16-23
TZNZ 4
7,5/16-31
Maksymalnie
Max. średnica
obrotu zawieszki (mm)
1200 1600 3300
Max. wysokość zawieszki (mm) 1700 2300 3100 4500
Nośność haka (kg) 500/1000 1000/2000 2000
Ilość kół rzutowych 2/3 3 3/4 4 6
Moc turbiny (kW) 5,5/7,5/11 11
Ilość obrotów
koła rzutowego (obr./min)
2900 2900

 

Ruchomy blok turbin

Ruchomy blok turbin jest rozwiązaniem, które całkowicie zmienia sposób śrutowania w oczyszczarkach turbinowych. W czasie procesu zawieś obraca się wewnątrz komory, lecz zamiast przesuwać się w celu ekspozycji elementu na strumień ścierniwa, to koła rzutowe odchylają się o kąt nawet 35 stopni, omiatając detal śrutem. Zakres odchylenia wirników rzutowych przedstawiony jest na rysunku poniżej.

ruchomy blok turbin

Rozwiązanie to sprawia, że śrutownica hakowa TZNZ o tych samych wymiarach, może oczyścić większe elementy niż urządzenie bez ruchomego bloku turbin. Możliwość sterowania kierunkiem wyrzucania śrutu umożliwia precyzyjne nakierowanie go na kluczowe miejsca detalu. Dzięki temu śrutownia wirnikowa staje się urządzeniem niezastąpionym wszędzie tam, gdzie zależy na precyzji oddziaływania na komponent niezależnie od jego rozmiaru.

Turbiny o zwiększonej żywotności

Innym wyjątkowym rozwiązaniem, które stosowane jest we wszystkich śrutowniach wirnikowych Kovo Staněk, są turbiny MT 350, których unikalną cechą jest podwójnie ułożyskowanie wału silnika elektrycznego. Czołowy kołnierz silnika kół rzutowych został zaprojektowany od podstaw – zawiera on dwa łożyska i specjalny pierścień uszczelniający. Wzmocnienie to znacząco zwiększa żywotność tej silnie obciążonej części i obniża koszty konserwacji koła rzutowego.

TZNZ ‑ śrutownice zawieszkowe nowej generacji

Połącznie powyższych rozwiązań, wraz z innymi ulepszeniami – m.in. zmniejszeniem liczby napędów elektrycznych i zastosowaniem przekładni o większej sprawności – sprawia, że śrutownice hakowe TZNZ z ruchomym blokiem turbin są jednymi z najnowocześniejszych, najwydajniejszych i najbardziej ekonomicznych urządzeń dostępnych na rynku. Jeśli są Państwo zainteresowani przetestowaniem i zakupem śrutownic TZNZ, zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia Centrum Usługowego Alumetal‑Technik, które jest wyposażone w urządzenie tego typu. Z powodzeniem wykorzystujemy śrutownice turbinowe w realizacji usług dla naszych Klientów.

 

Śrutownica turbinowa Śrutownica zawieszkowa

UseChat