Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

Chcesz zakryć niedoskonałości, jednocześnie osiągając wysoki poziom estetyki? Wybierz malowanie proszkowe – jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczania i renowacji powierzchni.

Malowanie proszkowe jest ekonomiczną i ekologiczną metodą zabezpieczania i renowacji powierzchni. Farbą proszkową można pokryć przedmioty wykonane z aluminium, stali, żeliwa, mosiądzu i innych materiałów. Naszym Klientom oferujemy kompleksową usługę – zaczynając od oczyszczenia detali, a kończąc na ich pomalowaniu.

Czym jest malowanie proszkowe?

Proces malowania proszkowego zaczyna się od oczyszczenia powierzchni, następnie element pokrywany jest sypką farbą. Pomalowany przedmiot poddawany jest polimeryzacji i utwardzaniu w piecu w temperaturze – ok. 140 – 200°C. Na koniec następuje kontrola jakości przedmiotu. Powierzchnia po malowaniu proszkowym jest nie tylko estetyczna, ale też bardzo trwała. Jednocześnie przedmioty zyskują odporność na warunki atmosferyczne, korozję, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Jeśli chcesz sprawdzić, jak dokładnie przebiega malowanie proszkowe krok po kroku, kliknij tutaj.

Zalety malowania proszkowego

Do zalet malowania proszkowego należą przede wszystkim:

• Wysoki poziom estetyki, obejmujący także zakrycie niedoskonałości powierzchni;

• Zabezpieczenie materiału przed niszczeniem;

• Brak negatywnego oddziaływania na środowisko.

Malowanie proszkowe w naszej lakierni

Nasza lakiernia proszkowa wyposażona jest w nowoczesne urządzenia – w tym dwa aplikatory marki GEMA. Dzięki nim możemy nakładać farbę nawet na trudnych do pokrycia elementach. Używamy farb z palety RAL. Klienci mają do wyboru malowanie proszkowe z podkładem lub bez. Wymiary pieca, jakim dysponujemy to 3500 x 1500 x 2000 mm. Oferujemy profesjonalne malowanie proszkowe różnego typu elementów, między innymi:
  • bram
  • ogrodzeń
  • grzejników
  • elementów maszyn i samochodów
  • mebli metalowych
  • elementów stalowych i aluminiowych
Oprócz malowania proszkowego aluminium, stali i przedmiotów z innych materiałów, mogą również Państwo skorzystać z usług szkiełkowania, piaskowania oraz śrutowania (kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą). Elementy malowane proszkowo poddajemy wcześniejszej obróbce. Przygotowanie elementów do nałożenia farby sprawia, że cały proces jest bardziej skuteczny i precyzyjny. Wykonanie wszystkich prac regeneracyjnych przez jednego wykonawcę oznacza gwarancję wysokiej jakości. Pomiędzy oczyszczeniem a lakierowaniem nie będzie długich przerw. Powierzchnia elementu nie zdąży zardzewieć lub się utlenić, co jest istotne dla trwałości powłoki malarskiej. Wszystkie pomalowane elementy dokładnie zabezpieczamy, aby nie uległy uszkodzeniu i zabrudzeniu w transporcie.
Cena malowanie proszkowego zależy od rodzaju, rozmiaru, ilości detali oraz rodzaju farby.
UseChat