Mikroszkiełkowanie

Nasze urządzenia do szkiełkowania:
Kabina I: 1000 x 1400 x 1000 mm
Kabina II: 700 x 900 x 700 mm
Kabina III: 300 x 250 x 230 mm
Ścierniwa: Granulat, mikrokulki i mączka szklana

Mikroszkiełkowanie

Najlepszą metodą do pracy z bardzo małymi i delikatnymi przedmiotami (np. kopertami zegarków lub zastawą stołową) jest mikroszkiełkowanie.

Mikroszkiełkowanie to proces delikatnego oczyszczania powierzchni metalowych za pomocą bardzo drobnego ścierniwa pod ciśnieniem. Jest to czynność zbliżona do piaskowania, jednak dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów uzyskuje się efekt wybłyszczonej lub satynowej, gładkiej powierzchni. Szkiełkowanie małych elementów przeprowadza się jako proces wykończeniowy lub stosuje do oczyszczania delikatnych elementów.

Szkiełkowanie – maszyny i proces

Jak wykonuje się szkiełkowanie? Maszyna przypomina piaskarkę, a jej używanie wymaga podobnych umiejętności. W naszym zakładzie proces mikroszkiełkowania przeprowadzamy we własnej pneumatycznej mikro kabinie piaskarskiej z zamkniętym obiegiem ścierniwa, co pozwala na uzyskanie dużej skuteczności przy małym zużyciu materiału. Do szkiełkowania wykorzystujemy granulat szklany, mączkę szklaną lub mikrokulki szklane o bardzo małych frakcjach. Stawiamy na najwyższej jakości ścierniwa oraz wysokiej klasy maszynę do szkiełkowania. Gwarantujemy też idealną precyzję wykonania wszystkich prac. Doświadczeni pracownicy zadbają o to, aby wszystkie elementy poddane oczyszczeniu opuściły nasz zakład w doskonałym stanie.

Szkiełkowanie małych elementów

Mikroszkiełkowanie jest procesem stosowanym głównie do powierzchni ze stali kwasoodpornej, aluminium, metali kolorowych i szlachetnych oraz tworzyw sztucznych. Przy innych materiałach lepiej sprawdza się piaskowanie lub podobne metody obróbki. Efekt uzyskany za pomocą mikroszkiełkowania jest wyjątkowy, nie da się go uzyskać za pomocą żadnego innego ścierniwa mineralnego. Niewiele jest też metod oczyszczania bardziej precyzyjnych niż szkiełkowanie. Maszyna szkiełkująca pozwala na skuteczne oczyszczanie nawet bardzo małych elementów i trudno dostępnych miejsc, tworząc wybłyszczone lub satynowe wykończenie.

Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług. Wycenę prowadzimy indywidualnie, ponieważ pragniemy zoptymalizować koszty, oferując jednocześnie możliwie najlepszy efekt i dbając o Państwa zadowolenie (kliknij, aby wypełnić formularz kontaktowy).

UseChat