Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szkiełkowanie aluminium

Usługi świadczymy z wykorzystaniem piaskarek:
Komory piaskarskiej – 5000 x 2300 x 2300 mm
Kabiny piaskarskiej – 1000 x 1400 x 1000 mm
Używane ścierniwa:
Granulat szklany, mikrokulki szklane

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie to innowacyjna metoda obróbki aluminium, metali kolorowych oraz stali kwasoodpornej. Gwarantuje wyjątkowe rezultaty oczyszczając detale z nalotów, zabrudzeń, zarysowań oraz utlenionych warstw. Co więcej, szkiełkowanie umożliwia uzyskanie powierzchni o pożądanej fakturze – satynowej lub wybłyszczonej, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Efekty po szkiełkowaniu możesz zobaczyć na przykładowych realizacjach wykonanych w naszym Centrum Usługowym – kliknij tutaj!

Szkiełkowanie – dla kogo?

Szkiełkowanie to idealna usługa dla firm ceniących sobie wysoką jakość, precyzję i estetykę. Doskonale sprawdza się w przypadku wyrobów łamliwych i cienkościennych. Oferta skierowana jest szczególnie do branży:

  • Przemysłowej – firmy produkcyjne, przetwórcze, obrabiające detale metalowe, aluminiowe i stal kwasoodporną.
  • Motoryzacyjnej – producenci części i podzespołów samochodowych.
  • Meblarskiej i AGD – producenci i dystrybutorzy mebli, elementów ogrodowych, dekoracji, sprzętu AGD.
  • Medycznej – firmy produkujące urządzenia medyczne, narzędzia chirurgiczne czy sprzęt laboratoryjny.
  • Artystycznej – artyści i rękodzielnicy realizujące projekty z metali kolorowych, stali kwasoodpornej i aluminium.

Czym szkiełkujemy detale?

Sekret nieskazitelnej powierzchni po szkiełkowaniu tkwi w zastosowaniu wysokiej jakości ścierniw, takich jak mikrokulki szklane, granulat szklany lub mączka szklana. Największą zaletą tych materiałów jest ich skład pozbawiony żelaza, co eliminuje ryzyko pozostawienia na oczyszczonej powierzchni wytrąceń metalicznych.

Maszyny w procesie szkiełkowania

W naszym Centrum Usługowym posiadamy nowoczesne maszyny dedykowane do szkiełkowania aluminium, miedzi, mosiądzu oraz innych metali nieżelaznych. Nie oczyszczamy w nich materiałów podatnych na rdzę. Dzięki temu możemy zapewnić precyzyjne i skuteczne szkiełkowanie detali, bez ryzyka uszkodzenia czy zabrudzenia. Wykorzystujemy ręczne kabiny inżektorowe i ciśnieniowe, a także komorę piaskarską.

Ile kosztuje usługa szkiełkowania?

Cena szkiełkowania aluminium, metali czy stali nierdzewnej uzależniona jest od wielu czynników, takich jak ilość, wielkość detali oraz ich stopień zanieczyszczenia. Nasz doradca z przyjemnością przygotuje indywidualną wycenę, dostosowaną do konkretnych potrzeb i wymagań. Kliknij tutaj, aby umówić się na bezpłatną konsultację.

UseChat