Brakuje materiałów ściernych? Skutki wojny w Ukrainie

Napaść Rosji na Ukrainę zmieniła zarówno stosunki międzynarodowe, jak i gospodarkę. Wszechobecne sankcje dały się we znaki każdej branży – również obróbki strumieniowo-ściernej. W związku z konfliktem w Ukrainie wielu Klientów stanęło przed problemem dostępności materiałów ściernych. Te pochodzenia wschodniego od kilku tygodni są niedostępne dla większości polskich firm.

Trudna sytuacja geopolityczna wywołała pewną otwartość przedsiębiorstw wykorzystujących ścierniwo w swoich procesach. Są bardziej chętni na nowości i zmiany, na które wcześniej nie było odwagi. W takich realiach my, jako firma która doradza i pomaga wprowadzić oszczędności poprzez innowacje możemy pomóc w optymalizacji.

W ostatnim czasie zwróciło się do nas wielu Klientów po standardowe rozwiązania dostępne w naszej ofercie przed rozpoczęciem konfliktu. Jednak skutkiem wojny na Ukrainie jest brak niektórych ścierniw. To wpłynęło na zainteresowanie śrutem wysokowydajnym stosowanym w śrutowaniu pneumatycznym, czyli Diamantem.

Śrut Diamant – alternatywa dla standardowego ścierniwa łamanego

Śrut łamany Diamant to gwarancja szybszej obróbki nawet o 50%. Dzięki temu w ciągu kilku godzin można oczyścić więcej elementów niż zwykle. Jego zaletą jest zachowanie ostrokrawędziowego kształtu ziaren do końca cyklu. To sprawia, że wydajność śrutowania jest stale taka sama. Śrut łamany Diamant wykorzystuje się głównie w kabinach piaskarskich lub komorach do śrutowania. Jego cechy powalają więc zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i urządzeń.

Stale dostępny śrut kulisty – VERA®

Ze względu na coraz niższą dostępność również śrutu kulistego, w procesach wirnikowych coraz więcej Klientów stawia na śrut kulisty VERA®. To innowacyjne ścierniwo łączy w sobie wysoką intensywność śrutu wysokowęglowego z żywotnością tego niskowęglowego. VERA® ma szerokie zastosowanie, dzięki czemu sprawdza się w różnych branżach. Śrut kulisty produkowany w niemieckiej odlewni Eisenwerk Würth nie pyli, co przekłada się na mniejsze zużycie filtrów w maszynie.

W ciągu ostatniego miesiąca do naszych rozwiązań przekonało się aż 10 Klientów. Zmienili oni śrut standardowy na ten wysokowydajny. Jeżeli Państwa firma również stanęła przed problemem dostępności śrutu, jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do kontaktu.

Możemy pomóc wdrożyć oszczędności dzięki wprowadzeniu naszych rozwiązań. Jest to bardzo ważne – zwłaszcza w czasach rosnącej inflacji, kosztów i braku dostępności surowców.

UseChat