Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

3 branże, w których odolejanie ścierniwa ma szczególne znaczenie

Zaolejone ścierniwo można znaleźć wszędzie tam, gdzie stal jest cięta i spawana. Jednak na podstawie naszych doświadczeń wiemy, że problem zaolejenia najczęściej występuje w branży medycznej, maszyn rolniczych i konstrukcji stalowych. W tych obszarach wszelkiego rodzaju rurki i inne stalowe elementy są wyginane, a następnie ze sobą spawane. Najprostsze przykłady to tworzenie łóżek i sprzętu medycznego lub zestawów uprawowo-siewnych. W 99% przypadków detale malowane są później farbą, dlatego głównym celem firm z wyżej wymienionych branż jest osiągnięcie odpowiedniej adhezji.

Adhezja i kohezja a zaolejony śrut

Problemy z adhezją mogą powstać przez wiele czynników. Jednym z tych, które ciężko zweryfikować jest zaolejenie. Tym bardziej, że na powierzchni po obróbce nie widać gołym okiem tłustych plam. Zaolejone przedmioty mają słabą przyczepność farb, dlatego zawsze będą miały gorszą jakość od tych obrobionych poprawnie. Pomalowane proszkowo detale zostaną dokładnie pokryte farbą, ale w krótkim czasie może dojść do kohezji (czyli rozrywania się powłoki). To zaś generuje dodatkowe koszty i stres związany z reklamacjami. W takim przypadku trzeba angażować więcej osób, materiału i przeznaczyć więcej czasu na rozwiązanie problemu.

Inne problemy związane z zaolejonym ścierniwem

Firmy zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych, elementów medycznych lub maszyn rolniczych, zazwyczaj działają na większą skalę. Ogromne hale produkcyjne i różne maszyny do obróbki powierzchni to norma, dlatego ważne są oszczędności oraz wysoka efektywność procesów. Na etapie śrutowania konieczne jest więc wyeliminowanie zaolejenia ścierniwa. Jego skutkiem może być uszkodzenie drogich oczyszczarek, ponieważ tłuste ziarna zbijają się w większe kulki, a następnie degradują łopatki, turbiny, czy też rozdzielacze. Ponadto zaolejone ścierniwo oraz pyły są łatwopalne, co może wywołać pożar i straty rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Jak rozwiązać problem zaolejenia śrutu?

Wszystkich powyższych problemów można uniknąć już na etapie początkowym, dzięki czemu szybko zminimalizuje się lub wykluczy ich wpływ na powierzchnię. Wystarczy wdrożyć odolejanie ścierniwa przed procesem obróbki. Sprawdzonym rozwiązaniem jest absorbent Alutec Protector, który wiąże w sobie tłuszcze i smary. Wystarczy zaaplikować proszek ręcznie lub przy użyciu dozownika SP-Unit. Dozownik pozwala automatycznie dostarczać absorbent do śrutownicy, przez co proces odolejania odbywa się regularnie, a operatorzy nie muszą pamiętać o dodatkowych czynnościach.

Od niedawna oferujemy jego bezpłatne wypożyczenie. Okres testowy trwa 14 dni, a montaż oraz demontaż zapewnia nasz serwis. Chcesz zarezerwować termin wypożyczenia? Skontaktuj się z naszym Doradcą – kliknij tutaj aby przejść do formularza kontaktowego.

UseChat