Dlaczego warto wybrać mikrokulki szklane do piaskowania i szkiełkowania?

Mikrokulki szklane to ścierniwo wykorzystywane w wielu obszarach. Można ich użyć jako wypełniacz do kołder obciążeniowych lub do obróbki strumieniowo-ściernej. W przypadku oczyszczania powierzchni mikrokulki szklane mają ogromny wpływ na estetykę detali – szczególnie tych delikatnych, stworzonych np. z aluminium lub miedzi. Jakie efekty można osiągnąć dzięki takiej obróbce? Czym wyróżniają się na tle innych ścierniw? Ujawniamy szczegóły dotyczące mikrokulek szklanych!

Mikrokulki szklane – właściwości

Mikrokulki szklane są rodzajem syntetycznego ścierniwa o okrągłym kształcie. Mają szeroką granulację i można ich używać wielokrotnie. Jak wskazuje nazwa, mikrokulki tworzone są ze szkła. Dzięki temu są bardzo czystym oraz bezpiecznym dla środowiska i operatorów ścierniwem. W składzie chemicznym dobrej jakości mikrokulek szklanych nie znajdzie się wolnej krzemionki. To oznacza, że ścierniwo ma obojętność chemiczną, a jego użytkowanie nie powoduje pylicy. Dodatkowo jest bezwonne i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Z tych względów mikrokulki szklane są doskonałym zastępstwem dla piasku kwarcowego, którego nie wolno używać od 2004 roku.

Jakie efekty dają mikrokulki szklane do piaskowania i szkiełkowania?

Obróbka mikrokulką szklaną charakteryzuje się tym, że nadaje powierzchni dużą gładkość i nie powoduje wtrąceń metalicznych. To dlatego jest jednym z głównych materiałów ściernych do oczyszczania powierzchni delikatnych elementów z zanieczyszczeń, zgorzelin po spawaniu, pozostałości starych powłok ochronnych czy innych nalotów. Mikrokulki szklane świetnie nabłyszczają i wykluczają potrzebę stosowania środków chemicznych do czyszczenia detali. Niektóre firmy zamawiają je do procesów kulowania, czyli umacniania powierzchni. Ponadto mikrokulki szklane można wykorzystać do matowienia stali lub satynowania aluminium. Dzięki wybraniu odpowiedniej frakcji łatwo uzyskać powtarzalny efekt. Warto też wspomnieć o tym, że mikrokulki szklane stosuje się przy produkcji kołder obciążeniowych. W tej branży ceniona są za czystość, zbitą i twardą strukturę oraz brak reakcji ze standardowymi detergentami podczas prania.

mikrokulki szklane cechy

Na grafice powyżej znajdziesz zalety stosowania mikrokulek szklanych. Podsumowując, są one jednym z najlepszych materiałów do piaskowania i szkiełkowania – szczególnie w przypadku delikatnych powierzchni. Jeśli szukasz dobrej jakości mikrokulek i zależy Ci na ciągłości dostaw, skontaktuj się z nami (kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego)!

UseChat