Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Realizacje

Przegląd realizacji

Malowanie proszkowe


Malowanie proszkowe to jedna z najdokładniejszych i najbardziej ekologicznych metod malowania powierzchni. Można z niej skorzystać w przypadku lakierowania detali ze stali, aluminium, mosiądzu, żeliwa, a także innych materiałów. Ta usługa skierowana jest do firm i osób, które oczekują trwałości powłoki, wysokiego poziomu estetyki i zabezpieczenia przedmiotów przed zniszczeniem. Farba proszkowa ma podwyższone właściwości antykorozyjne i jest odporna na promieniowanie UV oraz wilgoć.

Wszystkie zdjęcia poniżej przedstawiają realizacje wykonane w naszej lakierni proszkowej w Łodzi. Korzystamy z dwóch kabin lakierniczych, aplikatorów marki GEMA i pieca o wymiarach 3500 x 1500 x 2000 mm. Używamy farb z palety RAL.

Szkiełkowanie


Szkiełkowanie to jedna z najlepszych metod renowacji detali cienkościennych i delikatnych. Pozwala uzyskać satynową lub wybłyszczoną powierzchnię – w zależności od wymagań klienta. Szkiełkowanie i mikroszkiełkowanie (np. tarcz zegarowych) usuwa uszkodzenia, naloty, zabrudzenia, a także utwardza powierzchnię.

Nasi operatorzy korzystają z kilku kabin inżektorowych i ciśnieniowych, a także komorę piaskarską o wymiarach 5000 x 2300 x 2300 mm. W tych maszynach stosujemy tylko ścierniwa mineralne. Dzięki temu unikamy zabrudzenia pyłem, przez który w przyszłości detale mogłyby być bardziej podatne na korozję i mniej estetyczne. Na poniższych zdjęciach zobaczysz, jakie efekty możemy uzyskać również na Twoich detalach.

Śrutowanie


Właściwe przygotowanie powierzchni metalowych w procesie malowania proszkowego to podstawa dla uzyskania trwałych i dobrze przylegających warstw farby. Śrutowanie pozwala na oczyszczenie detali z zanieczyszczeń, starych powłok lakierniczych i rdzy.

W naszym Centrum Usługowym wykonujemy śrutowanie wirnikowe i pneumatyczne. Do tego wykorzystujemy najlepszej jakości ścierniwa VERA® i Diamant, które nie pylą – dzięki temu późniejsze lakierowanie będzie bardziej trwałe. Zlecenia dla firm i klientów indywidualnych realizujemy w innowacyjnych śrutownicach wirnikowych: zawieszkowej z ruchomym blokiem turbin oraz bębnowej (dedykowanej do mniejszych elementów). Dodatkowo posiadamy komorę pneumatyczną o wymiarach 7000 x 3000 x 2500 mm. Sprawdź, jak wyglądają detale oczyszczone przez naszych operatorów!

UseChat