Opis produktu
W celu zapewnienia Państwu optymalnych warunków śrutowania, rozpoczęliśmy poszukiwania najlepszych materiałów ściernych. Efektem naszej pracy jest kooperacja z wiodącymi europejskimi producentami ścierniw, w tym śrutu staliwnego kulistego.
Śrut staliwny kulisty – zastosowanie
Śrut staliwny kulisty powstaje w wyniku odlewania roztopionego staliwa, które następnie poddawane jest procesom ulepszania cieplnego – hartowania i odpuszczania. Śrut kulisty wykorzystuje się głównie w automatycznych śrutowniach wirnikowych (z kołami rzutowymi), a także w kabinach i komorach ciśnieniowych.
Śrut staliwny jest ścierniwem metalicznym o szerokim spektrum zastosowań. Należy on do najczęściej wykorzystywanych ścierniw do obróbki metali. Wykorzystuje się go do chropowacenia powierzchni, przygotowując je do dalszej obróbki, a także do oczyszczania i wygładzania odlewów czy usuwania powłok ochronnych.
Rodzaje śrutu staliwnego kulistego
Śrut staliwny dzielimy na niskowęglowy i wysokowęglowy, dodatkowo wyróżniamy typy kulisty i łamany. Śrut łamany sprawdza się przede wszystkim w bardziej „agresywnych” pracach, umożliwiając łatwe usuwanie starych powłok lakierniczych czy chropowacenie powierzchni. Śrut staliwny kulisty to zaś materiał wykorzystywany głównie do wygładzania czy niwelowania ostrych krawędzi w wyrobach hutniczych.
Oferujemy Państwu dwie wersje tego materiału:
- Śrut kulisty wysokowęglowy, który charakteryzuje się efektywnym przekazywaniem energii, czyli wysoką intensywnością. Materiał ten sprawdza się przede wszystkim w usuwaniu starych powłok lakierniczych i oczyszczaniu elementów silnie skorodowanych.
- Hybrydowy śrut staliwny VERA®, produkowany przez niemiecką odlewnię Eisenwerk Würth GmbH, który łączy w sobie zalety ścierniw wysoko- i niskowęglowych, oferując wysoką intensywność przy zachowaniu wysokiej żywotności.