PL
EN

Śrut staliwny kulisty

Śrut staliwny kulisty wykorzystywany jest przede wszystkim do usuwania zendry hutniczej i starych powłok ochronnych, oczyszczania odlewów oraz wzmacniania struktury stali w procesie shot-peeningu.

Poznaj produkt

Opis produktu


Śrut staliwny kulisty jest ścierniwem metalicznym o szerokim spektrum zastosowań. Należy on do najczęściej wykorzystywanych ścierniw w obróbce metali. Śrut kulisty wykorzystuje się głównie w automatycznych śrutowniach wirnikowych (z kołami rzutowymi), a także w kabinach i komorach ciśnieniowych. Celem użycia tego ścierniwa jest przygotowanie powierzchni do dalszej obróbki, np. nałożenia farb lub powłok ochronnych. Śrut kulisty oferujemy w wielu granulacjach, w zależności od potrzeb Klienta.


Produkcja śrutu kulistego


Śrut staliwny kulisty powstaje w wyniku odlewania roztopionego staliwa, które następnie poddawane jest procesom ulepszania cieplnego – hartowania i odpuszczania. Dzięki temu wykazuje bardzo wysoką wytrzymałość i może być wielokrotnie wykorzystywany w cyklach obróbki strumieniowo-ściernej. Kulki mogą też być poddawane procesowi kruszenia, w którego efekcie powstaje śrut staliwny łamany.

Twardość materiału według skali Vickersa wynosi 390-530 HV. Charakteryzuje go również duża intensywność obróbki.


Rodzaje śrutu staliwnego kulistego


Śrut staliwny dzielimy na niskowęglowy i wysokowęglowy. Dodatkowo wyróżniamy dwa typy: kulisty i łamany. Śrut łamany sprawdza się przede wszystkim w bardziej „agresywnych” pracach, umożliwiając łatwe usuwanie starych powłok lakierniczych czy chropowacenie powierzchni. Śrut staliwny kulisty to materiał wykorzystywany głównie do wygładzania ostrych krawędzi w wyrobach hutniczych. 

W ofercie posiadamy dwa rodzaje ścierniwa kulistego:

Śrut kulisty wysokowęglowy, który charakteryzuje się efektywnym przekazywaniem energii, czyli wysoką intensywnością. Materiał ten sprawdza się przede wszystkim w usuwaniu starych powłok lakierniczych i oczyszczaniu elementów silnie skorodowanych.

Hybrydowy śrut staliwny VERA® produkowany przez niemiecką odlewnię Eisenwerk Würth GmbH. To innowacyjne ścierniwo łączy w sobie zalety materiałów wysoko i niskowęglowych. Dzięki temu zapewnia wysoką intensywność przy zachowaniu wysokiej żywotności. Dostępne w wielu granulacjach.


Zastosowanie


  • Usuwanie starych powłok ochronnych;
  • Usuwanie zendry hutniczej z blach i kształtowników;
  • Chropowacenie powierzchni metalowych przed malowaniem;
  • Czyszczenie odlewów staliwnych i żeliwnych.

Skład chemiczny


C 0,8-1,2%

Mn 0,35-1-2%

Si > 0,4%

S < 0,05%

P < 0,05%

Tabela rozsiewu


GranulacjaWielkość (średnia)
S 1700,425 mm
S 2300,600 mm
S 2800,710 mm
S 3300,850 mm
S 3901,000 mm
S 4601,180 mm
S 5501,400 mm
S 6601,700 mm
S 7802,000 mm

Śrut staliwny kulisty

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy