FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Co zyskam będąc Klientem Alumetal-Technik?

Będąc naszym Klientem zyskasz między innymi:
– Najlepszą jakość produktów i usług;
– Stałą opiekę jednego z naszych Doradców Handlowych;
– Dostęp do narzędzi usprawniających proces śrutowania w Twojej firmie (e-book, tabela dosypek, baza wiedzy).

Jak wyglądają usługi serwisowe w Alumetal-Technik?

Usługi serwisowe dotyczą głównie śrutownic wirnikowych. Nasz serwis reaguje na zgłoszenie problemu w ciągu 48 godzin. Diagnostyka może się odbyć zdalnie lub tam, gdzie znajduje się maszyna Klienta. Podczas wizyty lub diagnostyki zdalnej analizujemy problem, szukamy jego źródła, rozwiązujemy problemy techniczne. Możemy również wymienić części śrutownicy wirnikowej, np. turbiny, filtrowentylator.

Co mam zrobić, jeśli chcę kupić coś z oferty Alumetal-Technik?

Jeśli interesują Cię szczegóły oferty, możesz:
– skontaktować się z naszym Doradcą poprzez telefon lub mail (dane do poszczególnych działów podane są w zakładce „Kontakt”);
– wysłać zapytanie ofertowe przez formularz kontaktowy, który znajduje się na naszej stronie WWW;
– odwiedzić nas w siedzibie firmy Alumetal-Technik w Łodzi.

Na co muszę zwrócić uwagę podczas wyboru maszyny lub ścierniwa?

Wybór maszyny i ścierniwa zależy od branży, w jakiej działa firma, rodzaju oczyszczanych detali oraz celów, jakie niesie za sobą obróbka strumieniowo-ścierna. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszym artykule (kliknij tutaj).

Jak mogę wprowadzić oszczędności do procesu śrutowania?

Oszczędności do procesu śrutowania można wprowadzić na wiele sposobów. Najważniejsze jest patrzenie na koszty w ujęciu rocznym – to pozwoli ocenić, na co wydawane jest najwięcej pieniędzy. Najprostszymi metodami na wprowadzenie oszczędności to dobór odpowiedniego ścierniwa i regularne kontrole procesu śrutowania.

Co da mi szkolenie z zakresu śrutowania?

Szkolenie dotyczące procesu śrutowania pomoże przede wszystkim w: zrozumieniu cyklu i czynności składających się na oczyszczanie powierzchni, prawidłowym kontrolowaniu i analizowaniu procesu obróbki, wprowadzeniu oszczędności do firmy i zwiększeniu możliwości produkcyjnych.

Jaka metoda lakierowania jest najlepsza?

Według nas jedną z najskuteczniejszych metod renowacji powierzchni jest malowanie proszkowe. Lakierowanie farbą proszkową jest ekologiczne i ekonomiczne, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiego poziomu estetyki.

Które elementy procesu śrutowania są najdroższe?

Na koszty procesu śrutowania składa się mnóstwo elementów. Najdroższymi z nich są operator i wytworzenie sprężonego powietrza lub koszt energii elektrycznej.

Czy w Centrum Usługowym Alumetal-Technik w Łodzi wykonujecie obróbkę chemiczną?

Na ten moment nie wykonujemy obróbki chemicznej. Detale do malowania proszkowego przygotowywane są przez nas poprzez śrutowanie, piaskowanie i szkiełkowanie.

Jakie ścierniwa i maszyny używane są w Centrum Usługowym Alumetal-Technik w Łodzi?

W naszym Centrum Usługowym w Łodzi korzystamy ze śrutu staliwnego VERA®, śrutu łamanego DIAMANT oraz ścierniw mineralnych (np. elektrokorundu, mikrokulek szklanych). Maszyny, które wykorzystujemy do obróbki strumieniowo-ściernej to: śrutownica wirnikowa zawieszkowa TZNZ2 z ruchomym blokiem turbin, śrutownica wirnikowa TZB1, komora pneumatyczna i kabina piaskarska.

UseChat