PL
EN

Szkiełkowanie aluminium

Usługi świadczymy z wykorzystaniem:
Komory piaskarskiej – 5000 x 2300 x 2300 mm
Kabiny piaskarskiej – 1000 x 1400 x 1000 mm
Używane ścierniwa:
Granulat szklany, mikrokulki szklane

Dowiedz się więcej

0

Stale dążymy do ulepszania usług obróbki powierzchni, dlatego wdrożyliśmy najskuteczniejszą metodę obróbki aluminium, metali kolorowych i stali kwasoodpornej, jaką jest jest szkiełkowanie. Polega ona na natryskiwaniu detalu przy pomocy szklanego ścierniwa, które oprócz oczyszczania z nalotów, zabrudzeń, zarysowań i utlenionych warstw – pozwala na uzyskanie satynowej lub wybłyszczonej powierzchni w zależności od życzenia Klienta. Ze względu na swoją delikatność szkiełkowanie sprawdza się w obróbce wyrobów łamliwych i cienkościennych. Więcej o szkiełkowaniu przeczytasz w naszym artykule - kliknij tutaj i sprawdź, jak wygląda proces szkiełkowania aluminium!

Wyszkiełkowane listwy aluminiowe

Czym szkiełkować stal i aluminium?

Innowacyjność metody szkiełkowania polega na wykorzystanych materiałach ściernych – w zależności od oczekiwanego efektu końcowego są to mikrokulki szklane, granulat szklany lub mączka szklana o różnych granulacjach.
Największą zaletą wykorzystania ścierniw szklanych w procesie obróbki strumieniowo-ściernej jest skład - nie zawierają one żelaza, a co za tym idzie nie pozostawiają na oczyszczanej powierzchni podatnych na korozję wytrąceń metalicznych. 

Ścierniwo - granulat szklany

Maszyny w procesie szkiełkowania

Szkiełkowanie aluminium, miedzi, mosiądzu i innych metali nieżelaznych przeprowadzamy przy użyciu oddzielnych maszyn, w których nie oczyszczamy materiałów podatnych na rdzę. Pozwala to uniknąć zabrudzenia pyłem, który mógłby w przyszłości rdzewieć, niszcząc tym samym estetykę detalu lub osłabiając nowe warstwy ochronne.
W naszym warsztacie wykorzystujemy ręczne kabiny inżektorowe i ciśnieniowe, a także dużych rozmiarów komorę piaskarską.


Cenę szkiełkowania aluminium, brązu czy stali nierdzewnej ustalamy indywidualnie, w zależności od ilości detali, ich wielkości oraz stopnia zanieczyszczenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu w podjęciu właściwej decyzji - kliknij tutaj i umów się na bezpłatną konsultację.

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie aluminium

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy