Dlaczego doradztwo techniczne jest aż tak ważne?
Wielu użytkowników maszyn boryka się z utrudnieniami w procesie obróbki. Ponoszą niepotrzebne koszty, zużywają zbyt dużo śrutu, za szybko wymieniają komponenty w maszynach. Niewielu wie, że śrutowanie jest procesem, który regularnie kontrolowany i analizowany może przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa. Nasi Klienci mogą szybko zwiększyć efektywność w swoich firmach, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty. Jak? Wystarczy skorzystać z pomocy w zakresie doradztwa technicznego.
Jak kontrolujemy proces?
• Pierwszym i najważniejszym krokiem do zniwelowania problemów jest znalezienie ich źródła. Dzięki odpowiedniej częstotliwości i ilości badań, jesteśmy w stanie wykryć wszelkie nieprawidłowości.
• Drugi krok to ocena stanu technicznego urządzeń i ich elementów. Weryfikujemy poprawność działania separatora, systemów filtracji, łopatek, etc.
• Trzeci krok to pobranie próbek śrutu, m.in. do analizy sitowej. Dzięki próbkom możemy zmierzyć poziom zapylenia, zaolejenia oraz stan miksu operacyjnego.
• Czwartym krokiem jest ocena klasy czystości powierzchni oraz ocena profilu powierzchni detali.
Po wykonaniu niezbędnych czynności, wspólnie omówimy wyniki ekspertyzy oraz pomożemy Państwu podjąć właściwe kroki i rozwiązać ewentualne problemy techniczne. Niedługo później prześlemy protokół z przeprowadzonych badań laboratoryjnych, wraz z sugestiami co do kolejnych działań.
Doradztwo techniczne – zmień swój proces obróbki!
Każdy z naszych Klientów traktowany jest indywidualnie, ponieważ ma własne, specyficzne potrzeby. Rozwiązanie dopasowujemy na podstawie celu, jaki chcą osiągnąć oraz wyników testów i analiz. Niektórzy chcą śrutować szybciej, osiągnąć wyższą klasę czystości lub chropowatość w określonym przedziale (Rz, Ra). Jeśli nie mają Państwo określonych planów, chętnie pomożemy je ustalić bazując na Waszych możliwościach produkcyjnych.