Śrutowanie stali

Śrutowanie stali

Na czym polega śrutowanie stali?

Śrutowanie stali to jedna z lepszych metod obróbki powierzchni. Proces śrutowania polega na czyszczeniu detali strumieniem śrutu staliwnego – zależnie od oczekiwanego efektu i stopnia zabrudzenia – kulistego lub ostrokrawędziowego. Rozpędzone za pomocą wirników lub powietrza pod ciśnieniem drobinki ścierniwa odrywają z powierzchni rdzę, zanieczyszczenia i stare powłoki.

Jak śrutujemy stal?

Śrutowanie stali polega na oczyszczeniu detalu do klasy czystości Sa 2,5 lub Sa 3, w zależności od dalszego zastosowania i poziomu chropowatości, jaki chce się osiągnąć. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu do kontroli klasy czystości, przygotowane przez nas elementy są gotowe do dalszej obróbki. Więcej o klasie czystości można dowiedzieć się z naszego artykułu (wystarczy kliknąć tutaj!).

Nasze urządzenia do śrutowania

Śrutownia wirnikowa zawiesiowa TZNZ 2 z ruchomym blokiem turbin – dedykowana pracy z większymi konstrukcjami stalowymi, np. elementami maszyn rolniczych i przęsłami ogrodowymi, oraz z mniejszymi detalami zawieszonymi na specjalnych uchwytach.

Wymiary detali: ø1200 x 1700 mm do 500 kg

Śrutownia wirnikowa bębnowa TZB 1 – urządzenie dedykowane obróbce dużej ilości małych i średnich detali, takich jak śruby, nakrętki, elementy wycinane laserowo czy zawiasy meblowe.

Wymiary detali: >5 mm do 350 kg

Komora pneumatyczna o wymiarach 7000 x 3000 x 2500 mm

Kabiny śrutownicze wykorzystujemy jedynie do oczyszczania metali nieżelaznych i stali nierdzewnej, co pozwala uniknąć niebezpiecznych dla detalu zanieczyszczeń podatnych na rdzę.

Ścierniwo wykorzystywane w procesie śrutowania stali

Proces, jakim jest śrutowanie stali wymaga najwyższej jakości rozwiązań, które nie uszkodzą detali i maszyny. W Centrum Usługowym korzystamy przede wszystkim ze:
Śrutu staliwnego VERA®, który nie kruszy się w czasie pracy, dzięki czemu nie pozostawia rys na powierzchni detalu.
Śrutu łamanego DIAMANT, który pozostaje ostrokrawędziowy w całym swoim cyklu żywotności.
Na życzenie Klienta możemy wykorzystać inne rodzaje ścierniw, w tym nisko i wysokowęglowe oraz żeliwne.
Świadczymy również usługi malowania proszkowego w nowoczesnej lakierni. Rekomendujemy przeprowadzenie procesów śrutowania stali i lakierowania proszkowego w jednym warsztacie, ponieważ wyklucza to ryzyko zabrudzenia, zardzewienia lub utlenienia się powierzchni przed jej polakierowaniem, co ma istotne znaczenie dla trwałości nowej powłoki. Zapewniamy korzystne terminy realizacji oraz ceny.
Usługi wyceniane są indywidualnie, w zależności od ilości elementów, stopnia ich zabrudzenia i planowanej dalszej obróbki – o szczegółach poinformuje Państwa nasz Doradca (proszę kliknąć tutaj, aby skorzystać z bezpłatnej wyceny)
UseChat