Śrutowanie stali to jedna z lepszych metod obróbki powierzchni. Proces śrutowania polega na czyszczeniu detali strumieniem śrutu staliwnego – zależnie od oczekiwanego efektu i stopnia zabrudzenia – kulistego lub ostrokrawędziowego. Rozpędzone za pomocą wirników lub powietrza pod ciśnieniem drobinki ścierniwa odrywają z powierzchni rdzę, zanieczyszczenia i stare powłoki.
Śrutowanie stali polega na oczyszczeniu detalu do klasy czystości Sa 2,5 lub Sa 3, w zależności od dalszego zastosowania i poziomu chropowatości, jaki chce się osiągnąć. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu do kontroli klasy czystości, przygotowane przez nas elementy są gotowe do dalszej obróbki. Więcej o klasie czystości można dowiedzieć się z naszego artykułu (wystarczy kliknąć tutaj!).
• Śrutownia wirnikowa zawiesiowa TZNZ 2 z ruchomym blokiem turbin – dedykowana pracy z większymi konstrukcjami stalowymi, np. elementami maszyn rolniczych i przęsłami ogrodowymi, oraz z mniejszymi detalami zawieszonymi na specjalnych uchwytach.
Wymiary detali: ø1200 x 1700 mm do 500 kg
• Śrutownia wirnikowa bębnowa TZB 1 – urządzenie dedykowane obróbce dużej ilości małych i średnich detali, takich jak śruby, nakrętki, elementy wycinane laserowo czy zawiasy meblowe.
Wymiary detali: >5 mm do 350 kg
• Komora pneumatyczna o wymiarach 7000 x 3000 x 2500 mm
Kabiny śrutownicze wykorzystujemy jedynie do oczyszczania metali nieżelaznych i stali nierdzewnej, co pozwala uniknąć niebezpiecznych dla detalu zanieczyszczeń podatnych na rdzę.