PL
EN

Alutec-Protector

Alutec-Protector to rozwiązanie problemu zaolejonego śrutu. Skutecznie usuwa oleje i smary, a jego regularne stosowanie podnosi wydajność i jakość procesu śrutowania.

Poznaj produkt

Opis produktu


Rozwiązywanie problemów w procesie obróbki strumieniowo-ściernej to nie tylko praca, ale również misja firmy Alumetal‑Technik. W czasie audytów przeprowadzanych u Klientów wielokrotnie spotykamy się z zaolejonym ścierniwem – ten niepozorny defekt niesie za sobą poważne konsekwencje. Czym jest zaolejenie śrutu, co je powoduje i jak z nim walczyć?

Oleje i smary są wykorzystywane w czasie produkcji elementów stalowych. Niestety często detale takie trafiają do śrutowania bez wcześniejszego odtłuszczenia, co sprawia, że zalegający na nich olej dostaje się do ścierniwa.

Konsekwencje zaolejenia ścierniwa


Zaolejony materiał ścierny może być przyczyną wielu problemów – zarówno z procesem śrutowania jak i na dalszych etapach obróbki. Zaolejone ścierniwo ma tendencję do zbrylania oraz cechuje się mniejszą intensywnością. Wpływa to na spadek wydajności i jakości obróbki strumieniowo-ściernej. Co gorsze, osady te przenoszone są również na powierzchnię oczyszczanych detali, co znacząco obniża jej właściwości adhezyjne. Jeśli elementy te nie zostaną oczyszczone przed malowaniem, nowe powłoki ochronne – niezależnie czy naniesione metodą lakierowania na mokro, proszkowego czy w procesie galwanizacji – będą nietrwałe, mogą się łuszczyć i odpadać.

Test zaolejenia śrutu


Wszystkim firmom korzystającym z obróbki strumieniowo-ściernej zalecamy regularne kontrolowanie poziomu zaolejenia mieszanki roboczej. Tłuste zanieczyszczenia są widoczne gołym okiem w sytuacjach skrajnych, ale nawet niewielkie ilości olejów i smarów wpływają negatywnie na proces śrutowania. Jak zatem sprawdzić stan mieszanki roboczej?

Pobraną z zasobnika próbkę miksu operacyjnego należy usypać w kopczyk i palcem zrobić w nim zagłębienie, do którego następnie wlewa się wodę. Jeśli woda zatrzymuje się w zagłębieniu, lub spływa bardzo powoli wiemy, że śrut jest zaolejony.

Test zaolejenia ścierniwa

Rozwiązanie problemu zaolejonego ścierniwa


Najważniejszym krokiem jest ustalenie, w jaki sposób zanieczyszczenia dostają się do ścierniwa, a następnie ich wyeliminowanie lub przynajmniej zredukowanie. Niezależnie od przyczyny i stopnia zaolejenia śrutu, zalecamy wykorzystanie środka Alutec Protector.

Alutec Protector to preparat, który skutecznie wiąże w sobie wszelkie tłuste zanieczyszczenia, a następnie wraz z nimi usuwany jest z maszyny śrutującej za pomocą separatora. Jego aplikacja jest niezwykle prosta – może odbywać się metoda ręczną, która nie gwarantuje odpowiedniej wydajności lub automatycznie przy pomocy specjalnie zaprojektowanego dozownika, który w sposób automatyczny sam dostosowuje ilość i częstotliwość dozowania, przez co uzyskujemy najlepsze efekty odolejenia oraz optymalne zużycie środka.

Zastosowanie absorbentu Alutec Protector rozwiązuje problem zaolejonego śrutu szybko i skutecznie, a jego regularne stosowanie zwiększa wydajność i jakość obróbki strumieniowo-ściernej. Preparat rozwiązuje również problemy z adhezją śrutowanych powierzchni, wywoływane przez tłuste osady. Środek Alutec Protector może być stosowany również prewencyjnie – jego właściwe użycie nie wpływa negatywnie na proces śrutowania.

Jeżeli w Państwa procesie występuje problem z zaolejonym materiałem ściernym, zapraszamy do kontaktu z Doradcami Technicznymi Alumetal‑Technik. W ramach współpracy przeprowadzimy dla Państwa audyt techniczny, którego celem jest pełna optymalizacja obróbki strumieniowo-ściernej.

Alutec-Protector

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy