PL
EN

Granulat szklany

Granulat szklany to ekologiczny i ekonomiczny materiał ścierny, jego skład wolny jest od metali ciężkich. Nadaje się do obróbki na sucho i na mokro.

Poznaj produkt

Opis produktu


Naszą misją jest stałe podnoszenie jakości obróbki strumieniowo‑ściernej, zarówno jeśli chodzi o jakość powierzchni po oczyszczaniu, jaki i bezpieczeństwo i optymalizację kosztów procesu. Ważnym krokiem w osiągnięciu celu było wprowadzenie do naszej oferty wysokiej jakości granulatu szklanego do piaskowania i szkiełkowania.

Granulat szklany do szkiełkowania jest nowoczesnym ścierniwem wytwarzanym w procesie kruszenia czystego, specjalnie przygotowanego szkła sodowego. Z uwagi na właściwości chemiczne oraz dużą czystość często wykorzystywany jest jako zamiennik elektrokorundu białego szlachetnego.

Granulat szklany jest ścierniwem wysoce ekologicznym nie zawierającym metali ciężkich takich jak ołów, które zwykle znajdują się w dużych ilościach w żużlach odpadowych.

Granulat stosowany jest często do matowania i satynowania powierzchni. Znajduje swoje zastosowanie w obróbce metali żelaznych oraz nieżelaznych, szkła, tworzyw sztucznych, drewna, kamienia itd.

Zastosowanie


  • Obróbka strumieniowa materiałów miękkich takich jak metale kolorowe, kokile, tworzywa sztuczne i drewno;
  • Matowienie powierzchni stali szlachetnej, chromowej;
  • Renowacja zabytków;
  • Wypełnianie.

Skład chemiczny


Fe2O3 < 0,2%

MgO < 4,0%

Na2O >14%

SiO2 > 65%

CaO > 8,0%

Al2O3 0,5-2,0%

Tabela rozsiewu


GranulacjaOdDo
16/36800 µm1500 µm
24/36350 µm800 µm
40315 µm500 µm
80250 µm350 µm
110200 µm315 µm

Granulat szklany

×


Przesuwaj poniższą tabelkę w poziomie, aby zobaczyć jej pełną zawartość.

Produkty Cena Ilosć Łącznie netto

Netto: 0.00 PLNPrzejdź do kasy