Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Oczyszczanie w komorach pneumatycznych: skuteczna metoda usuwania zanieczyszczeń i rdzy

Oczyszczanie przedmiotów w komorach pneumatycznych jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania zanieczyszczeń, starych powłok lakierniczych i rdzy. Jednak podczas tego procesu mogą wystąpić potencjalne problemy prowadzące do zmniejszenia wydajności procesu lub zniszczenia powierzchni obrabianych detali. Dowiedz się, w jakich branżach śrutowanie pneumatyczne jest najbardziej popularne oraz jak w szybki sposób pozbyć się problemów z efektywnością oraz jakością powierzchni.

Śrutowanie pneumatyczne – dla jakich branż?

Śrutowanie pneumatyczne to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki. Taki sposób usuwania zanieczyszczeń jest szybki, skuteczny i bezpieczny dla operatora. Firmy, które wykorzystują oczyszczanie w komorach pneumatycznych to głównie przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej. W tym przypadku proces oczyszczania jest stosowany do usuwania farb, rdzy i innych zanieczyszczeń z metalowych części samochodowych (np. nadwozia, podwozia). Proces oczyszczania w komorach pneumatycznych wykorzystuje też branża lotnicza — do czyszczenia silników, a także do usuwania rdzy i farb z metalowych powierzchni samolotów. Ponadto ta metoda śrutowania świetnie sprawdza się w firmach zajmujących się produkcją ogrodzeń, maszyn rolniczych i konstrukcji stalowych, które wymagają dokładnego oczyszczenia oraz nadania powierzchni odpowiedniej chropowatości.

Jak zwiększyć efektywność oczyszczania w komorze pneumatycznej?

Aby uniknąć potencjalnych problemów podczas w procesie śrutowania pneumatycznego, konieczne jest zachowanie ostrożności i przestrzeganie określonych procedur. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pracy. Oczyszczanie w komorach wymaga odpowiedniego stroju, hełmu, rękawic, okularów i butów ochronnych. Dodatkowo trzeba poprawnie ustawić parametry procesu, takie jak ciśnienie powietrza, czas oczyszczania i rodzaj materiału ściernego. Wszystkie te czynniki mają wpływ na skuteczność procesu oczyszczania. Trzeba więc systematycznie je kontrolować (więcej na ten temat przeczytasz tutaj).

Materiał ścierny do śrutowania pneumatycznego

Najczęściej wybieranym ścierniwem do oczyszczania detali w komorze pneumatycznej jest śrut łamany. Zapewnia on dokładne zdarcie starych powłok i rdzy, ze względu na swój ostrokrawędziowy kształt. Jednym z najlepszych materiałów na rynku do śrutowania pneumatycznego jest Diamant. To śrut o wysokiej zawartości węgla, dzięki czemu jest idealny do zastosowań, które wymagają precyzyjnego i skutecznego oczyszczania powierzchni. W porównaniu do standardowego śrutu, śrut Diamant jest w stanie oczyścić powierzchnię nawet o 50% szybciej. Jego krawędzie nie tępią się, co oznacza, że powłoki, rdza i zanieczyszczenia zostaną dokładnie zdarte w krótszym czasie obróbki.

Oczyszczanie w komorach pneumatycznych z użyciem śrutu łamanego Diamant to skuteczna i precyzyjna metoda usuwania zanieczyszczeń i pozostałości po produkcji. Jednak nadal należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu określonych procedur, aby uniknąć potencjalnych problemów podczas tego procesu.

UseChat