Podwójna korzyść oczyszczania – śrutownica zawieszkowo-stołowa TZZS

Osoby poszukujące maszyny do śrutowania starają się wybrać urządzenie, które będzie jak najbardziej uniwersalne. Liczy się tutaj nie tylko cena, ale przede wszystkim możliwości, jakie dają odpowiednie modele śrutownic wirnikowych. Jedną ze śrutownic, która ma szerokie zastosowanie, a przy tym daje mnóstwo korzyści użytkownikowi jest oczyszczarka zawieszkowo-stołowa typu TZZS z ruchomym blokiem turbin.

Śrutownica 2 w 1

Model TZZS śmiało można nazwać urządzeniem 2 w 1. Jak to możliwe, skoro każdy rodzaj oczyszczarki zazwyczaj ma swoje konkretne przeznaczenie? To proste – śrutownica zawiesiowo-stołowa posiada nie tylko możliwość zawieszenia przedmiotów na hakach, ale również wyśrutowania ich na stole obrotowym. Jest to jedna z największych zalet użytkowania oczyszczarki typu TZZS. Takie rozwiązanie zapewnia efektywny proces śrutowania w każdej firmie o zróżnicowanym profilu produkcji. Zamiast kupować dwie maszyny do śrutowania przeznaczone do danego rodzaju detali, można wprowadzić oszczędności i postawić na oczyszczarkę zawieszkowo-stołową marki Kovo Staněk!

Zalety korzystania ze śrutownicy zawieszkowo-stołowej

Śrutownica typu TZZS oferuje wiele możliwości, które usprawnią procesy produkcyjne.

Pierwszą z nich jest ruchomy blok turbin znacznie ułatwiający i przyspieszający proces śrutowania. Podczas oczyszczania zawieszka obraca się w środku komory, a koła rzutowe odchylają się nawet o kąt 35 stopni, dzięki czemu detal omiatany jest śrutem z każdej strony. Oprócz tego śrutownica o tych samych wymiarach posiadająca ruchomy blok turbin może precyzyjniej oczyścić większe elementy niż urządzenie bez niego.

Drugą zaletą korzystania ze śrutownicy zawieszkowo-stołowej jest wykorzystanie turbin o zwiększonej żywotności. Ich budowa chroniona jest patentem, a innowacyjność polega na wyposażeniu kołnierza wału silnika w specjalny pierścień uszczelniający i dwa łożyska. Te dodatki wydłużają czas życia maszyny oraz zmniejszą koszty konserwacji.

Kolejna zaleta tego typu urządzenia to falowniki w standardzie i menu w języku polskim. Falowniki zapewniają płynną regulację mocą turbiny, a sterowanie odbywa się przy pomocy ekranu z polskim interfejsem. Istnieje również możliwość podłączenia sterownika PLC do Internetu, dzięki czemu naprawa usterek i diagnoza może odbywać się zdalnie – bez konieczności zamawiania serwisu na miejsce.

Ostatnią kwestią, o której trzeba koniecznie pamiętać przy wyborze śrutownicy wirnikowej jest system filtracji. Jest on wyposażony w workowe wkłady filtracyjne przeznaczone do oczyszczania powietrza z suchych zanieczyszczeń mechanicznych odsysanych z wnętrza komory śrutowniczej i separatora. W śrutownicy zawieszkowo-stołowej marki Kovo Staněk system filtracji jest w standardzie oferty. System posiada filtry o żywotności do 18 000 motogodzin i wbudowany separator materiału ściernego.

Śrutownica zawieszkowo-stołowa to idealne urządzenie dla wszystkich przedsiębiorstw mających zróżnicowany profil produkcji. Jest przystosowana do oczyszczania zarówno dużych odlewów i rur, jak i mniejszych elementów, których nie da się zawiesić.

Jeśli interesuje Cię wprowadzenie tego rozwiązania do swojej firmy, skontaktuj się z naszym Doradcą – wystarczy kliknąć tutaj! Chętnie opowiemy Ci o innych cechach tego urządzenia oraz poznamy Twoje wymagania.

UseChat