Innowacyjne rozwiązania technologiczne – ruchomy blok turbin

Branża obróbki strumieniowo-ściernej stale się zmienia. Klienci wymagają od twórców maszyn rozwiązań dopasowanych do trendów i rozwoju technologicznego. Dziś przedstawiamy patent, który na stałe zmienił sposób śrutowania na lepszy i wygodniejszy, czyli… Ruchomy blok turbin!

Przełom w zakresie śrutowania

Obszerny research i rozmowy z Klientami to klucz do zdefiniowania przeszkód w procesie śrutowania. Aby zmienić coś w dotychczasowych rozwiązaniach należy dowiedzieć się, co sprawia w nich największy problem. W śrutownicach wirnikowych było to niedokładne śrutowanie oraz pomijanie niektórych miejsc przez strumień śrutu. Dzięki rozpoznaniu utrudnień, firmy zajmujące się tworzeniem nowych maszyn do obróbki strumieniowo-ściernej są w stanie ulepszyć proces śrutowania i wprowadzić na rynek nowe możliwości.

Kovo Stanek – nowa era oczyszczarek wirnikowych

Kovo Stanek specjalizuje się nie tylko w projektowaniu oczyszczarek z kołami rzutowymi, ale również w ich konstruowaniu przez ludzi z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży. Za produkcję śrutownic odpowiada doświadczony inż. Vojtech Polacek. Dzięki ciągłemu poprawianiu parametrów technicznych, firma utrzymuje wysokie tempo oraz właściwy trend we wprowadzaniu postępu do przemysłu. Wprowadzone przez nich rozwiązania to między innymi chronione patentem turbiny MT 350 pasujące do śrutownic różnych marek, a także ruchomy blok turbin, który jest nowością w oczyszczarkach wirnikowych.

Ruchomy blok turbin – co to jest?

Śrutowanie w urządzeniu z ruchomym blokiem turbin polega na obracaniu się zawiesi podczas cyklu. Wirniki rzutowe odchylają się o kąt nawet 35 stopni! Można również sterować szerokością i kierunkiem wyrzucanego strumienia materiału ściernego. Dzięki temu niezależnie od wielkości i rodzaju detali będą one dokładnie oczyszczone – nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. To rozwiązanie poprawia efektywność oraz skraca czas oczyszczania. Jest stosowane w wielu firmach specjalizujących się w produkcji i śrutowaniu skomplikowanych elementów. W najnowszym wydaniu tej funkcjonalności, operator może dowolnie programować pozycję zawieszki i pozycję bloku turbin. System ten sprawia, że w pełni zarządzamy ustawieniem zawieszki w kabinie oczyszczarki.

Zalety śrutownicy z ruchomym blokiem turbin

Śrutownica wirnikowa z ruchomym blokiem turbin to urządzenie, które jest niezbędne w firmach stawiających na wysoką jakość obróbki i szybkie terminy realizacji. Korzystne ustawienie parametrów pozwala:

– zredukować koszty śrutowania;

– skrócić czas śrutowania, czyli zwiększyć efektywność pracy’

– zmniejszyć koszty konserwacji i postojów urządzenia, poprzez wydłużenie żywotności części kół rzutowych wirnika;

– bezpośrednio kontrolować proces oczyszczania;

– kierować strumień materiału ściernego według potrzeb;

– zaoszczędzić zużycie materiału ściernego.

 

Śrutownice wirnikowe zawieszkowe TZNZ z ruchomym blokiem turbin to odpowiedź na problemy operatorów maszyn (kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat śrutownicy TZNZ). Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem śrutownicy, zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami.

W naszym Centrum Usługowym w Łodzi jest możliwość przetestowania śrutownicy – zarówno TZNZ jak i TZB. Aby umówić się na wizytę, kliknij tutaj i wypełnij formularz kontaktowy.

 

UseChat