Innowacyjne rozwiązania w śrutownicach wirnikowych

W praktycznie każdej branży firmy dbają o rozwój technologiczny. Dzieje się tak również w metalurgii, gdzie innowacyjne rozwiązania w wielkim stopniu zmieniają procesy obróbki powierzchni. Jednym z przedsiębiorstw, które potrafi dopasować się do trendów (a nawet je tworzyć) jest Kovo Staněk. Nasi czescy sąsiedzi uważani są za jednych z najbardziej innowacyjnych producentów śrutownic wirnikowych na europejskim rynku. Specjalizują się nie tylko w projektowaniu, ale także tworzeniu oczyszczarek z kołami rzutowymi. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i stałemu poprawianiu parametrów technicznych, firma znacznie przyczynia się do postępów w przemyśle.

Ruchomy blok turbin w śrutownicy wirnikowej

Jednym z najciekawszych rozwiązań, które zostało stworzone przez Kovo Staněk jest ruchomy blok turbin. Innowacja polega na tym, że podczas oczyszczania zawieszka obraca się wewnątrz komory. Koła rzutowe odchylają się o kąt nawet 35 stopni, przez co przedmiot jest omiatany śrutem. To sprawia, że do maszyny zmieszczą się większe elementy, niż do śrutownicy bez ruchomego bloku turbin. Innowacja daje również możliwość sterowania kierunkiem i szerokością strumienia ścierniwa. Dzięki temu detale będą dokładnie oczyszczone nawet w trudno dostępnych miejscach. Ruchomy blok turbin najlepiej sprawdza się w firmach, które specjalizują się w śrutowaniu skomplikowanych elementów oraz zależy im na szybszej obróbce przy zachowaniu wysokiej jakości powierzchni.

Turbiny MT350 chronione patentem

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem są energooszczędne turbiny MT350. Posiadają podwójne łożyskowanie wału napędowego, które chronione jest patentem. Silnik elektryczny zainstalowany specjalną metodą zmniejsza obciążenie turbin. To znacząco zwiększa ich żywotność, a także obniża koszty związane z konserwacją wirników rzutowych. Turbiny MT350 są jednocześnie oryginalne i uniwersalne – pasują do śrutownic praktycznie każdej marki!

Śrutownica bez zagłębienia fundamentowego

Większość maszyn potrzebuje zagłębienia fundamentowego do montażu. Śrutownice marki Kovo Staněk nie wymagają takich działań. Oznacza to, że podczas zmiany lokalizacji firmy czy remontu parku maszynowego, oczyszczarkę można przestawić w inne miejsce. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia kwestie związane z logistyką. Dodatkowo wejście do maszyny jest na takiej wysokości, aby było bezproblemowe dla każdego użytkownika.

Komputer PLC i zdalna diagnostyka

Istotnym dla Klientów rozwiązaniem okazał się komputer PLC i zdalna diagnostyka. Zintegrowany panel jest w j. polskim, a także posiada opcję zapamiętywania ustawień. Komputer ułatwia zarządzanie całym procesem śrutowania. Dzięki niemu z jednego miejsca można regulować haki i ruchomy blok turbin, sprawdzać czasy obróbki, sterować turbinami oraz awaryjnie nadzorować zwrotnicę. Zdalna diagnostyka to ogromne ułatwienie dla operatorów, bez którego ciężko wyobrazić sobie nowoczesny proces oczyszczania powierzchni.

 

Oprócz wyżej wymienionych zalet, śrutownice wirnikowe marki Kovo Staněk posiadają falowniki oraz systemy separacji i filtracji ścierniwa w standardzie. Każda z innowacji zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających Klientów, dlatego te oczyszczarki cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli interesuje Cię inwestycja w park maszynowy, skontaktuj się z naszym Doradcą (wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do formularza). Chętnie pomożemy dobrać odpowiedni model do Twojego procesu śrutowania.

UseChat