Śrutownica zawieszkowa – wydajna i precyzyjna oczyszczarka wirnikowa

O oczyszczarkach wirnikowych marki Kovo Staněk można powiedzieć wiele, przede wszystkim to, że mają wysoką precyzję śrutowania. Jeden z najczęściej wybieranych modeli śrutownic turbinowych to śrutownica zawieszkowa typu TZ. Dlaczego? Mimo tego, że jest bazowym modelem w ofercie, posiada innowacyjne rozwiązania, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających Klientów!

Oczyszczarki zawieszkowe — dla kogo?

Śrutownica zawieszkowa typu TZ to urządzenie do śrutowania przede wszystkim metalowych detali. Elementy oczyszczane w tej śrutownicy wirnikowej wykonane są zazwyczaj ze stali czarnej oraz konstrukcyjnej. Oprócz podstawowych funkcji posiada wiele nowoczesnych rozwiązań przydatnych w firmach zajmujących się obróbką powierzchni. Branże, które najczęściej wybierają śrutownice typu zawieszkowego to:

• Automotive;

• Odlewnictwo;

• Konstrukcje stalowe;

• Przemysł maszynowy.

Śrutownica hakowa to maszyna, która rozwinie i zautomatyzuje proces śrutowania. Sprawdzi się w firmach działających na małą, jak i na dużą skalę. Śrutownica zawieszkowa jest idealna również dla firm śrutujących detale o skomplikowanej budowie lub trudne do postawienia.

Zalety użytkowania śrutownic wirnikowych zawieszkowych

Jedną z największych zalet śrutownic wirnikowych zawieszkowych jest podwójne torowisko w kształcie litery „Y”. Zapewnia ono szybką i precyzyjną obróbkę detali. Elementy zostają podwieszone na obrotowych hakach, dzięki temu są wyśrutowane nawet w najmniejszych zakamarkach. Istnieje również możliwość przeładunku wsadu w trakcie pracy maszyny, co znacznie skraca czas procesu śrutowania.

Unikatową cechą śrutownicy zawieszkowej są turbiny MT 350 o zwiększonej żywotności. Zapewniają one spadek kosztów konserwacji, a także znacznie poprawiają efektywność śrutowania. Taki efekt uzyskano dzięki zaprojektowaniu od postaw kołnierza silnika. W kołnierzu zostały umieszczone dwa łożyska oraz pierścień uszczelniający – a wszystko to chronione jest patentem!

Kolejnym wyróżnikiem śrutownicy zawieszkowej jest materiał, z którego zbudowano komorę śrutowniczą. Wykonano ją z grubej stali, a do wyłożeń użyto manganu odpornego na ścieranie oraz blach hartowanych.

Dopasuj ofertę do swojego procesu śrutowania!

Oczyszczarki hakowe typu TZ można przystosować do własnych procesów produkcyjnych. Śrutownica budowana jest od podstaw we współpracy z Klientem, dzięki czemu nawet standardowy model staje się unikatowy. Oprócz komponentów takich jak liczba kół rzutowych, dodatkowy separator cyklonowy czy wyciągarki, maszynę można przystosować do obróbki aluminium. Wystarczy zamontować filtr antywybuchowy, który umożliwia oczyszczanie detali z tego materiału. Aby dostosować oczyszczarkę do specyfiki procesu nie trzeba znać wszystkich zagadnień technicznych. Nasi Doradcy Techniczni pomogą wybrać odpowiednie urządzenie i odpowiedzą na wszelkie pytania w zakresie śrutownic i obróbki powierzchni.

W przypadku zainteresowania śrutownicą zawieszkową typu TZ zapraszamy do kontaktu. Jeśli nie jesteś pewny, który model maszyny będzie odpowiedni dla Twojego procesu śrutowania, umów się na bezpłatną konsultację. Wystarczy kliknąć tutaj i wypełnić formularz kontaktowy.

Chcesz dowiedzieć się, jakie są zalety użytkowania innych modeli śrutownic wirnikowych? Sprawdź nasze artykuły na temat: śrutownicy zawieszkowej z ruchomym blokiem turbin, śrutownicy przelotowej, śrutownicy bębnowej, i śrutownicy stołowej.
UseChat