Efektywna współpraca – kryteria wyboru dostawcy maszyn do śrutowania i ścierniwa

Kwestia wyboru dostawcy to skomplikowane zadanie. Niełatwo jest wybrać partnera, którego obdarzymy zaufaniem, ponieważ obie strony często ograniczają się tylko do kontaktu w kwestii warunków handlowych i terminu dostaw. Jest jednak kilka aspektów, które mogą okazać się kluczowe przy nawiązywaniu długofalowych i wartościowych relacji biznesowych.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na współpracę z Kovo Staněk i Eisenwerk Würth GmbH?

6 lat temu zaczęliśmy poszukiwania dostawców śrutownic wirnikowych oraz ścierniwa staliwnego i żeliwnego. Zależało nam na tym, aby do oferty włączyć produkty, które wyróżnią się na polskim rynku. Chcieliśmy mieć dwóch komplementarnych dostawców, żeby móc dostarczyć naszym Klientom gotowy proces – zaczynając od maszyny, a kończąc na materiale ściernym. Takie rozwiązanie okazało się możliwe dzięki współpracy z Kovo Staněk i Eisenwerk Würth GmbH.

 

Kovo Staněk – czeski producent śrutownic wirnikowych

Wybierając dostawcę maszyn do śrutowania dla polskiego rynku, braliśmy pod uwagę kwestie związane z elastycznością w tworzeniu śrutownic dla Klientów. Kovo Staněk okazał się być idealnym partnerem do współpracy. Ta czeska firma z siedzibą zaledwie 500 km od centrum Polski posiada pełny dział konstrukcyjny, w którym maszyny projektowane są od początku do końca zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Montaż wykonywany przez tych samych pracowników w jednym zakładzie daje wysoką kontrolę nad jakością produktu.

Podczas wyboru dostawcy maszyn do śrutowania dużą rolę odegrały referencje. Kovo Staněk miał ich dużo – firma stworzyła ponad 200 śrutownic różnego typu dla Klientów z Czech, Rosji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Luksemburga i oczywiście Polski. Oprócz wyżej wymienionych aspektów, ważne były dla nas dodatkowe elementy niezbędne dla śrutownic. Jednym z nich w procesach wirnikowych jest układ filtracyjny. Z Kovo Staněk jesteśmy w stanie zagwarantować 18 000 mth gwarancji na filtry (18000 mth = ok. 9 lat)! Ze względu na ogromną ilość atutów czeskiej firmy, zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę, która przerodziła się w silną relację i trwa do dziś.

maszyny do śrutowania

 

Niemiecka technologia śrutowania – Eisenwerk Würth GmbH

Nieodzowną częścią procesu śrutowania jest materiał ścierny. Poszukując dostawcy śrutu kierowaliśmy się jego zapleczem technologicznym i wiedza procesową – tak trafiliśmy do Eisenwerk Würth GmbH, która jest jedną z najnowocześniejszych odlewni śrutu staliwnego i żeliwnego na świecie. Naszym celem było znalezienie partnera będącego wsparciem dla polskich Klientów – nie chcieliśmy skupiać się tylko na transakcjach kupna-sprzedaży. Eisenwerk Würth GmbH oprócz rozbudowanej technologii odlewniczej posiada laboratorium, gdzie zaproponowano nam korzystanie z niego, w celu badania jakości i wydajności materiałów. Dzięki dodatkowym korzyściom ze współpracy, Klienci dostają nie tylko ścierniwo, ale również wsparcie w zakresie optymalizacji samego procesu śrutowania.

Sprawna komunikacja utwierdziła nas w przekonaniu, że Eisenwerk Würth GmbH jest godnym zaufania dostawcą śrutu. Dzięki obustronnemu zaangażowaniu i zamiłowaniu do innowacji pozyskaliśmy partnera, który tworzy wyjątkowe materiały ścierne – m.in. śrut kulisty VERA® i śrut łamany DIAMANT.

śrut kulisty staliwny

 

Siła kooperacji

Partnerskie relacje z dostawcami są drogą do osiągniecia sukcesu. Misją Alumetal-Technik jest dostarczanie Klientom kompleksowych rozwiązań w zakresie obróbki powierzchni. Profesjonalna obsługa tkwi w kooperacji – dzięki kooperacji z dostawcą śrutu oraz dostawcą śrutownic jesteśmy w stanie realizować nasze cele.

Okres poszukiwania partnerów oraz kilkuletnia współpraca z Eisenwerk Würth GmbH i Kovo Staněk pomogła nam wskazać, co jest najważniejsze w relacjach z dostawcami:

1. Transparentność – przejrzyste zasady pomagają w komunikacji między partnerami;

2. Komunikacja – dzięki odpowiednim słowom i gestom warto nawiązać głębszą relację opartą na zaufaniu;

3. Wiedza – to fundament dla każdego przedsiębiorcy, który chce być profesjonalistą.

4. Zaangażowanie – pomoże stworzyć długofalową relację, która przyczyni się do biznesowego sukcesu.

UseChat