Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

APCon – zmień swój proces śrutowania na lepsze!

XXI wiek to czas technologii i innowacji, które zmieniają postrzeganie pewnych działań. Dlatego przedsiębiorstwa inwestują w rozwiązania pomagające usprawnić ich procesy. Jednym z takich rozwiązań jest APCon – cyfrowy system dla branży obróbki strumieniowo-ściernej stworzony przez technologów z Eisenwerk Würth. Pomaga zidentyfikować błędy w procesie śrutowania oraz poprawić go, aby przynosił największe możliwe korzyści dla przedsiębiorstwa.

 

Zacznij kontrolować swój proces śrutowania!

APCon to system optymalizacji, za pomocą którego można monitorować i kontrolować swój system śrutowania. Korzystając z APCon można:

Obserwować proces śrutowania w dowolnym momencie i miejscu – wystarczy mieć dostęp do systemu.

Zmniejszyć zużycie energii przez maszynę – na podstawie obserwacji dobiera się odpowiednie parametry co znacznie wpływa na długofalową optymalizację procesu.

Zaoszczędzić ścierniwo – dane przesyłane z czujników pomogą w zarządzaniu materiałem ściernym, co przełoży się na mniejsze zużycie ścierniwa przy zachowaniu wysokiej jakości śrutowania.

Wszystko to odbywa się dzięki połączeniu online z czujnikami zamontowanymi w maszynie do śrutowania (przykładowe umiejscowienie czujników poniżej – model TZNP)

ap con

Stała jakość podczas śrutowania

Jednym z wyznaczników podczas wyboru partnera biznesowego jest jakość. W branży obróbki strumieniowo-ściernej jest ona niezwykle ważna. Bez osiągnięcia odpowiednich wyników jakościowych można napotkać problemy przy dalszej obróbce, np. podczas pokrycia detali powłoką antykorozyjną. Korzystając z APCon parametry takie jak chropowatość powierzchni mogą być dokładnie dokumentowane. Dzięki temu firma osiąga powtarzalne wyniki śrutowania, a Klientom zapewniania jest najwyższa jakość obróbki powierzchni.

Monitorowanie ścierniwa i separacji powietrznej

Kontrola i analiza procesu śrutowania to czynność często pomijana przez operatorów i technologów. Dlaczego? Aby je wykonać potrzeba czasu i systematyczności. Dzięki specjalnym czujnikom system APCon ułatwia monitorowanie zużycia ścierniwa. Co więcej – oferuje inteligentne uzupełnianie materiału ściernego do zbiornika i stałą regulację poziomu napełnienia. Ścierniwo jest automatycznie ważone i dokumentowane przez system. System monitoruje też separację powietrzną która jest jednym z najważniejszych elementów systemu oczyszczania. APCon mierzy prędkość przepływu powietrza, wykrywa ewentualne usterki i dostarcza precyzyjnych informacji o stanie mieszanki ścierniwa.

Zarządzanie procesem śrutowania online

W dobie Internetu odchodzi się od zapisywania informacji na kartkach oraz ręcznej regulacji urządzeń. System APCon to przykład połączenia funkcjonalności z przejrzystością systemu. Wszystkie ważne informacje widać na pierwszy rzut oka. Możliwość monitorowania, kontroli i regulacji jest na jednej platformie cyfrowej. Dostęp do danych odbywa się przez Internet – z dowolnego miejsca w dowolnym momencie. Wystarczy połączyć się za pośrednictwem komputera, tabletu lub smartfona. Jasna prezentacja informacji na monitorze i wiarygodne wskaźniki wydajności znacznie odciążają personel i ułatwiają pracę na produkcji.

System APCon – skarbnica danych

Częstym problemem w przedsiębiorstwach metalurgicznych jest identyfikacja i rozwiązywanie usterek. Firmy korzystają z dużych i skomplikowanych maszyn, których serwis odbywa się nawet kilka dni. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć o wszelkiego rodzaju odchyleniach od prawidłowego działania poszczególnych części, np. turbin. APCon regularnie dostarcza raporty i prognozy oparte na danych pobranych z czujników ustawionych na urządzeniu. Po otrzymaniu informacji z systemu, operator może zmieniać ustawienia śrutownicy bez dostępu do elementów sterujących.

Korzystanie z możliwości, jakie daje nam technologia zwiększa szansę na sukces w każdej branży. W firmach zajmujących się oczyszczaniem powierzchni (np. automotive, konstrukcje stalowe), APCon może okazać się niezbędny do osiągnięcia prawidłowych wyników i wprowadzenia oszczędności do procesu. Kluczowe dane dotyczące zużycia, pełną dokumentację, analizy i wskazówki dotyczące modernizacji znajdują się w jednym miejscu. Tak więc, dzięki ciągłej optymalizacji można zwiększyć swoją produktywność i sprawić, że proces śrutowania będzie bardziej ekonomiczny i przyniesie większe korzyści niż dotychczas!

UseChat