Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Obróbka powierzchni – dlaczego warto zlecić ją profesjonalistom?

Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zlecenie obróbki powierzchni, zamiast inwestowanie w linie i procesy technologiczne. W dobie pandemii Covid-19 tym bardziej jest to często wybierane rozwiązanie, ponieważ wiąże się ono z wieloma korzyściami finansowymi, jak i organizacyjnymi. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z outsourcingu usług technologicznych i które z nich oferujemy w Centrum Usługowym Alumetal-Technik.

 

Outsourcing usług związanych z obróbką strumieniowo-ścierną – korzyści

Nie tylko trwająca pandemia wpływa na decyzje dotyczące zlecania usług obróbki powierzchni zewnętrznym firmom. Istotnym czynnikiem jest również wzrost cen metali nieszlachetnych i rud żelaza. Przez powyższe zmiany, przedsiębiorstwa wykorzystujące stal w swoich procesach produkcyjnych preferują zlecać obróbkę strumieniowo-ścierną na zewnątrz. Dzięki temu nie muszą inwestować w maszyny, ścierniwa, nowych pracowników, a także nie mają konieczności magazynowania materiałów wtedy, kiedy ich nie potrzebują.

outsourcing usług

 

Obróbka powierzchni w Centrum Usługowym Alumetal-Technik

Przygotowaniem powierzchni można nazwać procesy związane ze zmianą wyglądu, kształtu oraz właściwości różnych elementów. Obróbka strumieniowo-ścierna zazwyczaj dotyczy przedmiotów wykonanych z metali, stali, aluminium i niektórych tworzyw sztucznych. Do przygotowania powierzchni wykorzystuje się różnego rodzaju ścierniwa oraz urządzenia (np. śrutownice, piece, kabiny piaskarskie, itp.). W naszym Centrum Usługowym oferujemy następujące metody:

 

Śrutowanie

Śrutowanie stali to czyszczenie elementów strumieniem śrutu staliwnego kulistego lub śrutu ostrokrawędziowego. Ścierniwo odrywa z powierzchni stare powłoki, rdzę i inne zanieczyszczenia. Śrutowanie odbywa się w różnych maszynach, w zależności od wielkości i rodzaju detali. W Alumetal-Technik do śrutowania używamy śrutownicy wirnikowej zawiesiowej TZNZ 2 z ruchomym blokiem turbin, śrutownicy wirnikowej bębnowej TZB 1 albo komory pneumatycznej o wymiarach 7000 x 3000 x 2500 mm.

Szkiełkowanie

Szkiełkowanie aluminium, stali i metali kolorowych polega na natryskiwaniu detali szklanym ścierniwem. Oprócz oczyszczania z zabrudzeń i nalotów, szkiełkowanie pomaga uzyskać wybłyszczoną lub satynową powierzchnię. Do tego procesu idealnie nadają się ręczne kabiny inżektorowe i ciśnieniowe, a także komora piaskarska. Najczęściej wykorzystywanym ścierniwem podczas szkiełkowania są granulat szklany, mikrokulki szklane lub mączka szklana.

Piaskowanie

Piaskowanie metali ma za zadanie usunąć niedoskonałości i zanieczyszczenia z powierzchni, aby przygotować ją do nałożenia powłoki lakierniczej. Ścierniwo wystrzeliwane pod wysokim ciśnieniem dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Do piaskowania wykorzystuje się zarówno piasek, jak i materiały ścierne takie jak szkło czy śrut. W naszym Centrum Usługowym piaskowanie wykonujemy w kabinie oraz komorze piaskarskiej.

Malowanie proszkowe

Lakierowanie proszkowe to pokrycie sypką farba elementów, a następnie poddanie ich polimeryzacji i utwardzeniu w piecu. Zaletami malowania proszkowego jest trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i korozję, a także wysoka estetyka powłoki. W naszej malarni proszkowej korzystamy z aplikatorów marki GEMA oraz pieca o wymiarach 3500 x 1500 x 2000 mm.

 

Zleć przygotowanie powierzchni profesjonalistom z Łodzi!

Jako dostawca ścierniw oraz maszyn do śrutowania potrafimy nie tylko zrealizować usługi, ale również przekazać dużą dawkę wiedzy naszym Klientom. Innowacyjne technologie, z których korzystamy w procesach śrutowania, piaskowania, szkiełkowania i malowania proszkowego pozwolą nadać realizacjom nowe życie. Zdobyte przez nas doświadczenie w różnych branżach (konstrukcje stalowe, automotive, budownictwo, meble, itd.), lokalizacja w centrum Polski oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że nasi Klienci otrzymują oszczędne i efektywne rozwiązania swoich problemów.

 

Działamy w 4 krokach, które wpływają na jakość świadczonych usług i dogodne terminy realizacji.

1. Klient przedstawia swoje wymagania oraz potrzeby. Już na początku współpracy oferujemy możliwość przeprowadzenia testów, wstępnych analiz laboratoryjnych oraz sprawdzenie wyposażenia w naszym showroomie.

2. Wspólnie z Klientem na podstawie szczegółowych informacji ustalamy cenę oraz termin realizacji.

3. Przeprowadzamy obróbkę powierzchni w oparciu o najlepiej dostosowane rozwiązanie. W trakcie procesu oczyszczania lub nakładania powłok sprawdzamy klasę czystości powierzchni, stopień zaolejenia, a także chropowatość.

4. Podczas całego procesu oferujemy wsparcie technologiczne.

 

 

Interesuje Cię współpraca? Umów się na bezpłatną rozmowę z naszym Doradcą:

Tel.: 781 819 818

Mail: uslugi@alumetal-technik.com

Formularz kontaktowy – kliknij tutaj!

UseChat