Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Jak wybrać hełm ochronny do piaskowania i śrutowania?

Praca przy obróbce powierzchni nie jest lekka. Tym bardziej w komorze do piaskowania, gdzie warunki wykonywania pracy są wyjątkowo trudne dla operatora. W związku z tym jego wygoda powinna być naczelnym wyzwaniem dla pracodawcy. Jednym z niezbędnych rozwiązań ułatwiających obróbkę powierzchni i zapewniających bezpieczeństwo jest hełm ochronny. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby możliwie najbardziej ułatwić pracę operatorowi? Co musi mieć dobrej jakości hełm? Tego dowiesz się w poniższym artykule!

Waga hełmu ochronnego do piaskowania

Na rynku dostępne są różne rodzaje hełmów ochronnych. Niektóre z nich są bardzo ciężkie i niewygodne, przez co z każdą godziną pracy efektywność operatora spada. Im cięższy hełm, tym bardziej może on odczuć ból w karku, potylicy i plecach. Tym bardziej, kiedy pracuje się w dużej komorze, a kształt detali jest skomplikowany. To sprawia, że trzeba się wyginać, aby dotrzeć do niektórych miejsc – ciężar hełmu jest coraz bardziej odczuwalny, więc zmęczenie i niechęć do pracy również są większe.

Widoczność w hełmie do piaskowania i śrutowania

Kolejna ważna kwestia przy wyborze hełmu ochronnego to widoczność. Im węższe pole widzenia, tym trudniej zobaczyć powierzchnię śrutowanego detalu. W komorach zawsze znajdzie się pył i kurz, dlatego szerszy kąt widzenia daje piaskarzowi większą swobodę działania. Na widoczność wpływają również szybki w hełmie. Podczas pracy mogą się porysować lub zniszczyć, dlatego ważna jest ich dostępność i możliwość zerwania w każdej chwili. W wielu rozwiązaniach, aby wymienić szybkę trzeba zdjąć hełm. Model Nova 3 oferuje zestaw 10 szybek, które operator według potrzeb zrywa w czasie pracy. Dopiero jak wykorzysta wszystkie, musi założyć nowy pakiet, co znacznie zwiększa efektywność pracy i skraca czas obróbki.

Hełm do piaskowania a wygoda operatora

Wygoda wewnętrzna to główny czynnik przy wyborze hełmu ochronnego do piaskowania i śrutowania. Ta część ubioru operatora nie może go uwierać i wywoływać dyskomfortu. W hełmie Nova 3, którego jesteśmy promotorem, znajdują się wymienne gąbki. To prowadzi do kolejnego, ważnego elementu – higieny. Gąbki można wyjąć, wyprać i z powrotem włożyć do środka. Rozwiązanie jest funkcjonalne szczególnie w sytuacji, jeśli nie ma możliwości zamówienia kilku hełmów i wielu piaskarzy używa jednego. Doraźnym rozwiązaniem może być też kominiarka, którą każdy operator powinien posiadać, a następnie zakładać przed rozpoczęciem pracy.

 

Podsumowując, dobór hełmu ochronnego do piaskowania, śrutowania czy też szkiełkowania powinien być przemyślany. Najważniejsze jest to, aby hełm był lekki, wygodny i zapewniał możliwie najlepszą widoczność. Oprócz tego istnieją opcje dodatkowe, np. możliwość zamontowania dodatkowego światła lub wyposażenie w interkom. Hełm Nova 3 łączy w sobie wszystkie wymienione wyżej czynniki. Zapewnia ochronę w połączeniu z komfortem i funkcjonalnością. Ponadto spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa na świecie, co plasuje go w czołówce rankingu hełmów ochronnych.

Jeśli interesuje Cię zakup hełmu ochronnego Nova 3, skontaktuj się z naszym Doradcą – kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego.

UseChat