Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Jak wygląda wstępne czyszczenie detali?

Czysta powierzchnia detali ma ogromne znaczenie dla firm zajmujących się produkcją i renowacją. Wpływa na czas i jakość obróbki strumieniowo-ściernej, a następnie lakierowania i nakładania powłok ochronnych. Od niej również zależy zadowolenie Klientów z produktu końcowego. Wstępne oczyszczanie jest więc niezbędnym etapem przygotowania powierzchni, wpływającym na sukces firmy. Sprawdź, na czym polega preblasting i co jest w nim najistotniejsze z punktu widzenia osób zajmujących się tym na co dzień.

Na czym polega wstępne oczyszczanie?

Wstępne oczyszczanie (inaczej preblasting) to nic innego jak pierwsze śrutowanie przed rozpoczęciem docelowej obróbki. Najwięcej uwagi wymagają detale, które mają być lakierowane. Wstępne oczyszczanie jest bowiem najważniejszym czynnikiem wpływającym na ochronę przed korozją i długą żywotność farby. Przed lakierowaniem zaleca się więc oczyszczenie przedmiotów z substancji oleistych. Tłuszcz i smar utrudniają czyszczenie chemiczne lub strumieniowo-ścierne, które są niezbędnym przygotowaniem powierzchni do nałożenia powłok. Nieprawidłowe oczyszczenie wiąże się więc z dodatkowymi kosztami oraz wydłużonym czasem obróbki.

Wstępne oczyszczanie vs. oczyszczanie

Wielu ekspertów, do wstępnego oczyszczania zalicza takie procesy jak śrutowanie i czyszczenie chemiczne, których zadaniem jest przygotowanie powierzchni pod malowanie. Taka klasyfikacja argumentowana jest tym, że detale (szczególnie stalowe) potrzebują odpowiedniej adhezji, aby farba miała dłuższą żywotność. Dodatkowo jeżeli w przygotowaniu detali występował proces cięcia lub spawania, to prawdopodobnie wykorzystywano tam preparat na odpryski, który zostawia substancje oleiste. Oprócz tego resztki zgorzelin na powierzchniach metalowych utrudniają przyleganie powłoki do podłoża. Zgorzeliny usuwane są za pomocą czyszczenia strumieniowo-ściernego (np. śrutowania). Dzięki temu można też otrzymać odpowiedni profil powierzchni pod powłokę ochronną.

Najlepszy sposób na zaolejone detale

Usunięcie oleju i smarów z detali przed rozpoczęciem obróbki może być bardzo czasochłonne. Dlatego wiele firm pomija wstępne oczyszczanie i pozbywa się zaolejenia podczas właściwego przygotowania powierzchni (przede wszystkim śrutowania). Jednym z najlepszych sposobów jest wykorzystanie absorbentu łączącego w sobie tłuste zanieczyszczenia. Alutec Protector to preparat zwiększający wydajność i jakość obróbki strumieniowo-ściernej. Jego aplikacja jest tania i prosta. Wystarczy wsypać niewielką ilość absorbentu do maszyny lub dozownika. Dozownik to element wyposażenia maszyn do śrutowania, który usprawnia proces odolejania. Dozuje odpowiednią ilość preparatu we wcześniej ustawionych odstępach czasu, przez co operator zaoszczędza czas na ręcznym wsypywaniu do leja zasypowego.

 

Naszym Klientom oferujemy bezpłatne wypożyczenie dozownika SP-Unit. Okres testowy jest bezpłatny i trwa 14 dni. Jeśli chcesz wypożyczyć dozownik i sprawdzić jak intuicyjne i szybkie może być wstępne oczyszczenie detali, skontaktuj się z naszym Doradcą (kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego).

UseChat