Dlaczego warto skorzystać z usług szkiełkowania? – Case Study

Szkiełkowanie to metoda obróbki strumieniowo-ściernej, której głównym zadaniem jest wygładzenie i oczyszczenie powierzchni detali. Proces ten odbywa się w specjalnej komorze, dlatego niektóre przedsiębiorstwa nie robią tego samodzielnie. Zamiast kupować maszynę, bardziej opłaca się zlecenie obróbki firmie zewnętrznej.

 

Przykład firmy, która zleca szkiełkowanie

Tak też zrobił jeden z naszych stałych Klientów. Firma ta działa w branży przemysłu kolejowego na rynkach światowych. Produkuje fotele do pociągów na ogromną skalę. Klient postanowił zlecić nam obróbkę elementów wykonanych z aluminium, aby usprawnić proces produkcji. Problem, jaki chciał rozwiązać to słaba przyczepność farby po wcześniejszym oczyszczeniu detali. Wymagania postawione przed naszym Centrum Usługowym to:

• dokładne oczyszczenie powierzchni z nalotów;

• utwardzenie powierzchni i usunięcie ewentualnych uszkodzeń;

• przygotowanie powierzchni pod późniejsze malowanie proszkowe.

 

Dlaczego szkiełkowanie aluminium?

Do oczyszczenia detali naszego Klienta zaproponowaliśmy wykonanie usługi szkiełkowania. Ta metoda jest idealna do renowacji powierzchni cienkich, łamliwych lub wykonanych z aluminium. Dlaczego? W procesie szkiełkowania wykorzystuje się ścierniwa szklane (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o ścierniwach szklanych). Szklane materiały ścierne nie zawierają żelaza, dzięki czemu nie powodują wytrąceń metalicznych. Nadają powierzchni idealnie gładką strukturę, nie powodują wgnieceń oraz ścierania erozyjnego.

szkiełkowanie aluminium

 

Jak wygląda szkiełkowanie w Alumetal-Technik?

Proces szkiełkowania odbywa się w kabinie piaskarskiej. W naszej maszynie przeznaczonej głównie do obróbki szklanym ścierniwem nie oczyszczamy elementów podatnych na rdzę. Takie działanie pozwala ustrzec detale przed zabrudzeniem pyłami i uniknąć korozji. W przypadku naszego Klienta z branży przemysłu kolejowego wykorzystaliśmy mikrokulki szklane (kliknij tutaj, aby sprawdzić szczegóły). To ścierniwo zapewnia doskonałą efektywność – świetnie oczyszcza i wyrównuje strukturę zarówno stali, jak i materiałów niemetalowych.

 

Efekt szkiełkowania

Szkiełkowanie części aluminiowych w naszym Centrum Usługowym pozwoliło usprawnić proces produkcji Klienta. Detale do oczyszczenia przywożone są partiami w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu nie ma żadnych opóźnień z dostarczeniem gotowych przedmiotów. Późniejsze malowanie wyszkiełkowanych elementów odbywa się bez zakłóceń – farba jest gładko położona i trzyma się powłoki. Dodatkowo nasz Klient oszczędza na kosztach utrzymania maszyny, regularnych zakupach ścierniwa do szkiełkowania, a także zatrudnieniu profesjonalnego operatora.

 

Dzięki outsourcingowi oszczędza czas, pieniądze oraz ma pewność, że elementy będą idealnie oczyszczone. W Centrum Alumetal-Technik wykonujemy profesjonalne usługi szkiełkowania, malowania proszkowego, śrutowania oraz piaskowania, zarówno dla Klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Współpracujemy z firmami z całej Polski, również z dalszych województw (np. z województwa dolnośląskiego). Zapraszamy do współpracy!

Aby otrzymać bezpłatną wycenę wystarczy wypełnić formularz kontaktowy (kliknij tutaj) lub porozmawiać z naszym Doradcą.

 

UseChat