Malowanie proszkowe grzejników – cena, trwałość, opis metody

Grzejnik to jeden z niezbędnych przedmiotów w każdym domu. Zapewnia ciepło, a przy okazji może być modnym elementem wystroju. Coraz więcej osób wybiera grzejniki żeliwne, które mają dłuższą żywotność oraz (w porównaniu do tych stalowych) większą objętość wody. Okres, w którym mieszkania nie są ogrzewane to idealny czas na ich renowację – szczególnie wtedy, gdy trzeba je pomalować. Dowiedz się, na czym polega metoda lakierowania proszkowego oraz ile kosztuje oczyszczanie i malowanie grzejników.

Przygotowanie grzejników do malowania

Każde lakierowanie proszkowe grzejników powinno rozpocząć się od dokładnego przygotowania powierzchni. Od tego zależy, czy farba będzie przyczepna, a efekt wystarczająco estetyczny. Chcąc zapewnić wysoką jakość usługi, grzejniki należy wyczyścić mechanicznie lub chemicznie. Warto pamiętać o pozbyciu się zanieczyszczeń z trudnodostępnych miejsc oraz usunięciu tłustych plam, które mogą spowodować odpryski. Najlepszym sposobem na przygotowanie grzejników żeliwnych pod malowaniem jest śrutowanie. W naszym Centrum Usługowym wykorzystujemy do tego najlepszej jakości ścierniwo łamane Diamant.

Malowanie proszkowe grzejników żeliwnych

Malowanie proszkowe grzejników polega na aplikacji farby na powierzchnię za pomocą pistoletu natryskowego. Czynność ta odbywa się w specjalnej komorze, która powinna być czysta i odpowiednio wentylowana. Następnie pomalowane grzejniki poddawane są polimeryzacji i utwardzania. Trafiają do pieca, gdzie nagrzewają się w temperaturze od 140 do 200°C. Po ostudzeniu przedmiotów warto skontrolować grubość powłoki oraz porównać efekt z dokumentacją w zamówieniu. W zależności od koloru farby, jej grubość powinna wynosić ok. 90 mikronów. Jeśli wszystko się zgadza, renowację można uznać za zakończoną.

Czy farba proszkowa jest trwała?

Większość firm i klientów indywidualnych decyduje się na malowanie grzejników farbą proszkową z wielu względów. Największą zaletą jest jednak trwałość powłoki. Malowanie proszkowe to metoda, dzięki której powierzchnia nie niszczy się pod wpływem czynników zewnętrznych. Dodatkowo ma wysoką odporność na korozję, przez co jedno lakierowanie starcza na lata użytkowania. Wśród innych zalet malowania proszkowego wyróżnia się bezpieczeństwo – dla środowiska i operatorów. Farby są ekologiczne i praktycznie każda z nich nie ma w składzie szkodliwych substancji. Dzięki temu można osiągnąć wysoką efektywność w parze z ekologią (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na ten temat).

Cena malowania proszkowego

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje malowanie proszkowe grzejników. Cena lakierowania uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od grubości starej powłoki, stopnia zabrudzenia, a także wielkości i ilości żeberek. Warto też pamiętać, że w koszty wlicza się oczyszczanie powierzchni z rdzy i innych zanieczyszczeń. Śrutowanie i malowanie proszkowe jednego żeberka może kosztować od 35 do 50 zł. Większe ilości zazwyczaj wyceniane są indywidualnie.

Jedno jest pewne – grzejniki żeliwne bardziej opłaca się poddać renowacji, niż kupować nowe. W sklepach mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W naszym Centrum Usługowym Alumetal-Technik w Łodzi zajmujemy się kompleksowym oczyszczaniem i malowaniem powierzchni. Jeśli szukasz podwykonawcy lub interesuje Cię odnowienie pojedynczych grzejników, skorzystaj z bezpłatnej wyceny (kliknij tutaj, aby skontaktować się z naszym Doradcą).

UseChat