Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Analiza Sitowa – czym jest i jak pomoże w ulepszeniu procesu śrutowania?

Kontrola procesu śrutowania jest podstawą do zmniejszenia kosztów z nim związanych. Dodatkowo pozwala rozwiązać wiele problemów, które są bolączką większości firm zajmujących się obróbką powierzchni. Podstawą kontroli procesu śrutowania jest analiza sitowa. Sprawdź, jak jej wyniki mogą pomóc Twojej firmie!

Co to jest analiza sitowa?

Analiza sitowa to badanie śrutu, które pozwala sprawdzić wiele aspektów jakości, m.in.:

 • skład mieszanki operacyjnej
 • jakość materiału
 • zgodność deklarowanej frakcji nowego ziarna ze stanem faktycznym
 • skład odpadu
 • zaolejenie śrutu

Uzyskane wyniki pozwalają na optymalizację procesu śrutowania poprzez zmianę ustawień maszyny lub używanego materiału ściernego.

Kiedy wykonać analizę sitową?

Dysponując laboratorium i odpowiednimi narzędziami, analizę sitową można przeprowadzić w każdej chwili. Badanie zaleca się wykonać w przypadku zauważenia problemów takich jak wydłużony czas śrutowania, czy też zbyt dużo pyłu (w miksie operacyjnym, kabinie śrutującej albo na detalach). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli detale mają niewłaściwą chropowatość mimo ustawienia odpowiednich parametrów, ścierniwo jest niepoprawnie dobrane do śrutownicy lub rodzaju oczyszczanych elementów. Analizę sitową można także wykonać w przypadku zauważenia innych problemów. Jednak zanim dojdzie do badania, warto omówić je z doświadczonym Doradcą (kliknij tutaj, aby umówić się na bezpłatną konsultację).

Analiza sitowa – korzyści

Firmy, które nie wykonują analizy sitowej mogą mieć problem z oceną procesu śrutowania. To sprawia, że nie wiadomo co zmienić oraz w którym miejscu tkwi powód zmniejszenia wydajności. Pomijanie kontroli procesu powoduje zwiększenie kosztów, a także spadek jakości oczyszczania powierzchni. Przeprowadzenie analizy sitowej, a najlepiej regularne badania zapewnia szereg korzyści takich jak:

 • skrócenie czasu śrutowania;
 • ustawienie odpowiedniej mocy śrutowania;
 • uzyskanie gładszej lub bardziej szorstkiej powierzchni;
 • zwiększenie ilości śrutowanych detali w tym samym czasie;
 • zmniejszenie zużycia śrutownicy;
 • zapobieganie wygięciu oczyszczanych detali

Jak wykonać analizę sitową?

Badanie wykonuje się w specjalnym laboratorium zaopatrzonym w odpowiednie narzędzia. Polega na przesianiu próbki miksu operacyjnego śrutu przez odpowiednie sita, porównanie jej z nowym ziarnem oraz wartościami nominalnymi deklarowanymi przez producenta. Próbki pobierane są z mieszanki roboczej wyłącznie z działającego separatora. Jeśli chcesz skorzystać z doradztwa technicznego oraz zamówić wykonanie analizy sitowej wraz z rekomendacjami na poprawę procesu śrutowania, uzupełnij formularz kontaktowy (kliknij tutaj, aby przejść do formularza).

UseChat