Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Jak prawidłowo nakładać farbę proszkową na ogrodzenie? – Case Study

Malowanie proszkowe to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia powierzchni – szczególnie tych, które są podatne na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego właśnie tę usługę zaproponowaliśmy naszemu Klientowi, kiedy przyszedł do nas ze zniszczonym ogrodzeniem. Jak dokładnie wyglądała nasza współpraca? Tego dowiesz się czytając poniższe case study.

Problem Klienta z odchodzącą farbą

Do naszego Centrum Usługowego w Łodzi zgłosił się Klient z dużym, stalowym ogrodzeniem. Wcześniej zlecił przygotowanie ogrodzenia innej firmie zajmującej się malowaniem tego typu detali. Okazało się, że po niedługim czasie farba zaczęła odchodzić od powierzchni, a na ogrodzeniu pojawiła się rdza. Klient chciał, aby nasi specjaliści:

• odkryli, dlaczego ogrodzenie tak szybko się zniszczyło;

• przygotowali powierzchnię tak, aby była odporna na warunki atmosferyczne.

Co zrobić, aby farba nie odchodziła?

Najważniejszą czynnością podczas przygotowania detali wystawionych na działanie warunków atmosferycznych jest zabezpieczenie antykorozyjne. Od tego zależy trwałość i przyczepność farby. Ogrodzenie, którego obróbkę zlecił nam Klient ma stały kontakt ze zmianami temperatury, siły wiatru i wilgotności powietrza. Dlatego nawet najmniejsze niedoskonałości mają wpływ na jakość lakierowania oraz potencjalny rozwój korozji. Kroki, jakie uczyniliśmy w celu rozwiązania problemu Klienta to: zerwanie starych powłok, śrutowanie powierzchni, osiągnięcie odpowiedniej chropowatości, nałożenie podkładu oraz farby proszkowej.

Błędne przygotowanie powierzchni

Już podczas zrywania starych powłok lakierniczych nasi specjaliści znaleźli przyczynę słabej trwałości farby i rdzy na ogrodzeniu. Okazało się, że wcześniejsza powłoka położona była na gołą stal – czyli nie było żadnego przygotowania powierzchni. Ponadto, ogrodzenie zostało pomalowane na mokro, dlatego farba nie miała się czego trzymać. Warto pamiętać, że pod malowanie musi być odpowiednia chropowatość powierzchni, aby farba (proszkowa lub ciekła) była trwała. Chropowatość powierzchni często narzucają dostawcy farb, a jej docelowa wartość zależy od materiału, z jakiego wykonywany jest element. Najczęściej chropowatość pod malowanie proszkowe lub natryskowe mieści się w przedziale Rz 25-50.

Jak wygląda śrutowanie i malowanie proszkowe w Alumetal-Technik?

W naszym Centrum Usługowym w Łodzi przygotowaliśmy powierzchnię starannie dobierając granulację ścierniwa do specyfiki detalu. Zdecydowaliśmy, że najlepszy do przygotowania powierzchni będzie śrut łamany Diamant o granulacji 0.3 – 0.6, ponieważ pozostaje on ostrokrawędziowy w całym swoim cyklu żywotności. Ogrodzenie śrutowaliśmy w kabinie o wymiarach 7 x 3 x 2,5 m marki BEMAKOR, którą wykorzystujemy do obróbki dużych i przestronnych elementów.

Kolejnym krokiem było nałożenie podkładu oraz pomalowanie detalu matową farbą RAL o odcieniu 7011. Farba proszkowa została utwardzona w piecu o wymiarach 3,5 x 1,5 x 2 m. Tak przygotowana powierzchnia zapewni Klientowi trwałość ogrodzenia bez odprysków i podatności na rdzę.

Jeśli interesuje Cię bezpłatna wycena usługi śrutowania lub malowania proszkowego kliknij tutaj. Nasz Doradca chętnie opowie o szczegółach oferty.

UseChat