Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Do czego wykorzystać granulat szklany? Podpowiadamy!

Granulat ze szkła to materiał, który z pewnością ma swoich wiernych fanów. Jego wszechstronne zastosowanie oraz ekologiczne walory sprawiają, że ma duży potencjał w wielu dziedzinach. Dowiedz się, czym jest granulat szklany do szkiełkowania i jakie są inne sposoby na jego wykorzystanie.

Co to jest granulat szklany?

Granulat to innowacyjne ścierniwo wytwarzane poprzez kruszenie czystego szkła sodowego. Dzięki swoim unikalnym właściwościom chemicznym wybierany jest jako ekologiczny zamiennik dla tradycyjnych materiałów, takich jak elektrokorund. Nie zawiera metali ciężkich (w tym szkodliwego ołowiu), które można zwykle znaleźć w żużlach odpadowych. To oznacza, że jest bezpieczny dla środowiska i operatorów.

Zastosowanie granulatu — szkło do piaskowania i nie tylko

Wbrew pozorom granulat szklany znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu. Oto kilka przykładów:

  • W procesach piaskowania i szkiełkowania — granulat szklany do szkiełkowania umożliwia skuteczne oczyszczanie i matowienie powierzchni. Dzięki niemu unikniesz ryzyka uszkodzenia obrabianych elementów czy wprowadzenia do nich zanieczyszczeń metalicznych.
  • W branży ceramicznej — granulat szklany do ceramiki to inaczej dodatek do mas ceramicznych. Wtedy wpływa na ich właściwości i ułatwia formowanie wyrobów o skomplikowanych kształtach.
  • W renowacji zabytków — to popularne ścierniwo wykorzystywane w procesach renowacyjnych, szczególnie przy oczyszczaniu delikatnych powierzchni zabytkowych. Jego struktura pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń bez ryzyka uszkodzenia cennych obiektów.
  • W wypełnieniach i izolacjach — granulat może być wykorzystywany jako wypełnienie w różnych produktach.
  • W obróbce innych materiałów — granulat do szkiełkowania używany jest również w obróbce drewna, szkła, czy tworzyw sztucznych.

Czy można użyć granulatu szklanego do kołdry obciążeniowej?

Niektórzy zastanawiają się, czy można wykorzystać granulat szklany do kołdry obciążeniowej. W tej profesji zdecydowanym faworytem są kulki szklane. Ich okrągły kształt i zbita, twarda struktura zapobiegają szarpaniu włókien materiału. Tym samym nie powodują skaleczeń. Ponadto mikrokulki szklane są materiałem świetnym w utrzymaniu czystości i higieny. Są bezwonne i nie powodują reakcji alergicznych, co czyni je najlepszym ścierniwem do obciążenia kołdry.

Granulat do piaskowania i szkiełkowania — korzyści

Granulat szklany to doskonały wybór dla osób szukających efektywnego materiału do piaskowania i szkiełkowania. Wykorzystanie go w procesie obróbki strumieniowo-ściernej pozwala osiągnąć gładką, matową powierzchnię. Jednocześnie materiał nie narusza struktury detali. To szczególnie ważne dla operatorów, którzy oczyszczają metale kolorowe, kokile, tworzywa sztuczne czy też drewno.

Dzięki swoim właściwościom, granulat szklany do szkiełkowania gwarantuje wysoką jakość wykończenia oraz powtarzalność rezultatów. Nie pozostawia wtrąceń metalicznych ani innych zanieczyszczeń, które mogłyby reagować z obrabianą powierzchnią. Dzięki temu doceniany jest za estetykę i trwałość efektu.

Podsumowując, granulat szklany do ceramiki i metali to popularny materiał. Zdobył uznanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i entuzjastów różnych dziedzin. Jego wszechstronne zastosowanie i ekologiczne walory sprawiają, że stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów mineralnych. Jeśli zastanawiasz się, czy granulat będzie odpowiedni dla Twojego procesu, skontaktuj się z nami (kliknij tutaj). Podpowiemy, które ścierniwa pomogą Ci zwiększyć jakość i przyspieszyć obróbkę.

UseChat