Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Regeneracja części samochodowych — kiedy warto?

Regeneracja części samochodowych najczęściej polega na przywróceniu ich do stanu fabrycznego. Jednak poprzez regenerację można też rozumieć odpowiednią obróbkę podzespołów — szczególnie aluminiowych i metalowych. Szkiełkowanie i śrutowanie pozwolą nadać częściom świeży wygląd i chropowatość pod nałożenie powłok ochronnych. Wielu Klientów decyduje się na taką renowację swojego auta, ponieważ jest ona znacznie tańsza, niż zakup nowych części zamiennych.

Jakie części samochodowe można odnawiać?

Niektórzy uważają, że regeneracji można poddać praktycznie każdą część samochodu, którą da się rozebrać. Jednak wiele podzespołów nie nadaje się do renowacji, ponieważ są przeznaczone do użytku jednorazowego (np. świece) lub jest to zwyczajnie niebezpieczne. Najczęściej regeneruje się:

  • elementy zawieszenia i układu napędowego(amortyzatory, wahacze, sprężyny, drążki, skrzynie biegów, półosie)
  • elementy silnika(tłoki, cylindry, pompy, rozruszniki, turbosprężarki, aparaty zapłonowe)

Jeśli chodzi o odnowienie wyglądu tych części, ważne jest, aby były one aluminiowe lub ze stali. W naszym Centrum Usługowym w Łodzi najczęściej mamy do czynienia z silnikami aluminiowymi.

Ile można zaoszczędzić na regeneracji części samochodowych?

Regeneracja podzespołów samochodowych to opłacalna inwestycja – szczególnie dla osób, które posiadają rzadkie i stare modele aut. Zdarza się, że odnowienie i naprawa niektórych części jest tańsza nawet o 60% w porównaniu do zakupu nowych! Trzeba jednak pamiętać, że im bardziej skomplikowane elementy, tym droższa będzie ich regeneracja. Tak czy inaczej, warto znaleźć specjalistów, którzy odnowią części tanio i dokładnie.

Jak odnawiamy podzespoły samochodowe?

W naszym Centrum Usługowym zajmujemy się odnową niektórych części samochodowych, np. silników. Taka renowacja polega na:

  • usunięciu z powierzchni zanieczyszczeń, smarów, osadów, rdzy i starych powłok lakierniczych;
  • wyrównaniu powierzchni i usunięciu wad, które powstały ze względu na długotrwałe użytkowanie;
  • przygotowaniu odpowiedniej chropowatości powierzchni;
  • lakierowaniu proszkowym oraz nałożeniu powłok ochronnych.

Poprawna i dokładna obróbka sprawi, że detale nie będą różniły się od tych nowych, które dopiero powstały w odlewniach.

Najczęstszą metodą wykorzystywaną do oczyszczania części samochodowych jest szkiełkowanie. To najskuteczniejszy sposób obróbki aluminium, stali kwasoodpornej i metali kolorowych. Pozwala na przygotowanie czystej i jednolitej powierzchni. Po szkiełkowaniu często nakłada się powłokę ochronną. Aluminium podczas zetknięcia się z powietrzem ulega utlenianiu, a wysrebrzona powierzchnia po szkiełkowaniu zaczyna ciemnieć. Dlatego bardzo ważne jest nałożenie farby proszkowej lub lakieru bezbarwnego zaraz po oczyszczeniu powierzchni.

UseChat