Co jest najważniejsze w oczyszczaniu konstrukcji stalowych?

W ciągu ostatniego roku branża przemysłowa bardzo się zmieniła. Wiele firm zaczęło borykać się z problemami, takimi jak: niska dostępność materiałów, wysoka inflacja, czy też import z krajów wschodnich (ze względu na wojnę stało się to praktycznie niemożliwe). Jednak kilka gałęzi przemysłu przechodzi swój rozkwit. Popyt na niektóre produkty przerasta podaż, a wtedy ważna jest optymalizacja procesów w firmie. Przykładem firm, które ostatnio mają bardzo dużo pracy są te z branży produkcji konstrukcji stalowych.

Śrutowanie konstrukcji stalowych – co jest ważne?

Przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką konstrukcji ze stali potrzebują szybkiego i efektywnego czyszczenia. Bazując na doświadczeniu i licznych spotkaniach z Klientami z tej branży, dla zdecydowanej większości nie jest istotna chropowatość. Detale, które docelowo będą na zewnątrz i tak muszą zostać zabezpieczone. Dla takich firm ważne są:

  • klasa czystości powierzchni;
  • prędkość śrutowania;
  • zminimalizowanie zapylenia;
  • możliwie najniższy stopień zasolenia ścierniwa;
  • mała ilość odpadu generowanego ze śrutu.

Największym wyzwaniem przedsiębiorstw zajmujących się obróbką konstrukcji stalowych jest jak najszybsze zdjęcie zendry z detali, które trafiają z huty. Detale pokryte taką zendrą nie nadają się do użytku – zmniejszają przyczepność farby, są podatne na rdzę i wyglądają nieestetycznie. Dlatego podstawowym czynnikiem, który może zwiększyć efektywność w takich firmach jest prawidłowy dobór materiału ściernego.

Jakie ścierniwo do oczyszczania konstrukcji stalowych?

Firmom, gdzie chropowatość ma mniejsze znaczenie niż szybkość i klasa czystości, rekomendujemy śrut staliwny kulisty VERA® SV550. Granulacja 1.25 – 2.00 mm to świetne rozwiązanie dla tego typu gałęzi przemysłu. Frakcja charakteryzuje się bardzo wysoką energią kinetyczną i jednocześnie dużą żywotnością. Ogromną zaletą śrutu staliwnego VERA® jest to, że przez cały proces obróbki zachowuje kulisty kształt. Dodatkowo podczas procesu tworzenia tego materiału ściernego zdejmowana jest zendra. To generuje mniejszą ilość odpadów z samego śrutu.

W kontekście konstrukcji stalowych, które są narażone na czynniki atmosferyczne, musimy pamiętać o jak najniższym zasoleniu. Śrut VERA® jest ścierniwem o najniższym stopniu zasolenia na rynku. W związku z tym używając go do obróbki detali, wzrasta ich odporność antykorozyjna.

Aby przetestować śrut kulisty VERA®, porozmawiaj z naszym Doradcą (kliknij tutaj, aby przejść do danych kontaktowych), który opowie o tym, jak przebiegają testy oraz jak się do nich przygotować.

UseChat