Śrutownica wirnikowa ze stołem obrotowym – dla kogo?

Jeśli pracujesz w firmie związanej z branżą metalurgiczną, na pewno zastanawiałeś się na co zwracać uwagę podczas wyboru urządzeń. Mimo wielu podobieństw, wszystkie maszyny do śrutowania różnią się od siebie szczegółami, które znacznie wpływają na proces oczyszczania powierzchni – w zależności od profilu działalności przedsiębiorstwa. Sprawdź, dla kogo przeznaczona jest śrutownica wirnikowa ze stołem obrotowym i czym wyróżnia się jej konstrukcja.

Śrutownica wirnikowa stołowa – dla kogo?

Oczyszczarka stołowa przeznaczona jest głównie dla firm zajmujących się:

  • Oczyszczaniem masywnych detali;
  • Oczyszczaniem odlewów staliwnych i żeliwnych;
  • Oczyszczaniem dużych konstrukcji stalowych;
  • Usuwaniem rdzy, zadziorów i zabrudzeń z elementów stalowych.

Model śrutownicy wirnikowej TZS wyposażony jest w stół obrotowy, który ułatwia ułożenie ciężkiego detalu w kabinie. Ta oczyszczarka będzie idealna również do śrutowania dużych elementów o nieregularnych kształtach, które trudno byłoby umieścić w innej śrutownicy.

Stół obrotowy w śrutownicy wirnikowej

Zarówno całą oczyszczarkę, jak i stół obrotowy można dopasować do potrzeb Klienta. Jest to istotny wyróżnik, ponieważ w zależności od wymiarów maszyny rozmiar stołu będzie się zmieniał. Wybierając śrutownicę TZS model TZS2 7,5/1600-1000, średnica stołu będzie wynosiła 1600 mm. Mniejsze modele będą równoznaczne z mniejszą średnicą stołu obrotowego.

Obrotowy stół wykonany jest ze stali odpornej na ścieranie. Do śrutownicy elementy wprowadza się od frontu lub od góry przy pomocy dźwigu. Detale obracające się na stole oczyszczane są ścierniwem dedykowanym dla oczyszczarki – w tym przypadku najlepszy będzie śrut staliwny kulisty.

Wyposażenie śrutownicy stołowej TZS

Podobnie jak w innych śrutownicach wirnikowych marki Kovo Staněk, w oczyszczarce stołowej zastosowano turbiny o budowie chronionej patentem. Podwójnie łożyskowany wał silnika elektrycznego wpływa na zwiększenie żywotności turbin. Falowniki w turbinach upłynniają regulację prędkości obrotowej koła rzutowego z poziomu sterownika.

System separacji i filtracji ścierniwa to kolejne rozwiązanie zapewnione w cenie standardowej. Dzięki dokładnemu oddzieleniu pyłów od śrutu zwiększa się żywotność śrutownicy stołowej oraz skraca się cykl oczyszczania.

Oprócz powyższych atutów, śrutownica stołowa typu TZS nie wymaga zagłębienia fundamentowego. Oznacza to, że podczas remontu, zmiany lokalizacji oraz likwidacji hali, maszynę w każdej chwili można przestawić.

Oczyszczarka stołowa ze względu na swoje wymiary posiada pomost roboczy, na który wchodzi się po drabinie. Cała konstrukcja jest bezpieczna i znacznie usprawnia pomiary oraz kontrolowanie procesu śrutowania.

 

Jeśli poszukujesz śrutownicy stołowej do ulepszenia swojego procesu produkcyjnego, skontaktuj się z naszym Doradcą (wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy klikając tutaj). Chętnie opowiemy więcej o szczegółach tego modelu oczyszczarki i odpowiemy na wszystkie pytania.

UseChat