Zalety korzystania z usług jednego podwykonawcy – obróbka powierzchni

Jak zmniejszyć koszty, zachować krótkie terminy realizacji, a jednocześnie zadbać o profesjonalne i dokładne oczyszczenie detali? Wystarczy wykonywać usługi u jednego podwykonawcy! Sprawdź, jakie zalety ma outsourcing usług w branży obróbki powierzchni.

Technologiczne know-how

Każda firma ma swoje „know-how”. W branży obróbki powierzchni na sukces składa się mnóstwo czynników – od rodzaju wykorzystywanego śrutu po ustawienie czasu obróbki w śrutownicy automatycznej. Wszystko się ze sobą wiąże, dlatego wypracowanie własnego systemu działania może być pierwszym krokiem do sukcesu. W naszym Centrum Usługowym w Łodzi staramy się połączyć kilka aspektów: najlepszą jakość śrutu z innowacyjnymi maszynami oraz poukładane procesy współpracy z wykonywaniem poszczególnych obowiązków w określony sposób. Dla każdego rodzaju detali mamy odpowiednio dobrane parametry w maszynach, a także granulację i rodzaj ścierniwa. Dodatkowo wykonujemy pomiary chropowatości, zapylenia, zaolejenia oraz grubości powłoki na danych etapach obróbki.

Krótszy czas wykonania zlecenia = wysoka jakość

Zlecanie usług obróbki powierzchni jednemu podwykonawcy niesie za sobą szereg korzyści. Pierwszą z nich jest krótszy czas wykonania zlecenia. Oczyszczenie powierzchni oraz jej pomalowanie w tym samym miejscu przyspiesza cały proces obróbki. Klient nie musi odbierać detali w określonym czasie i transportować ich do innego podwykonawcy. Minimalizując ilość przewozów detali, jednocześnie zwiększa jakość wykonanej usługi. Po mechanicznej obróbce powierzchni (np. śrutowaniu, piaskowaniu) najlepiej jest pomalować ją od razu. Takie działanie zmniejsza szansę na zapylenie, uszkodzenie czy zabrudzenie, co przekłada się na większą odporność na korozję.

Zmniejszenie kosztów

Wielu firmom produkcyjnym zależy na tym, aby zmniejszyć koszty związane z obróbką powierzchni. Zlecenie jej na zewnątrz to jedna z najczęściej wybieranych metod. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim firma nie musi inwestować w park maszynowy, narzędzia i materiały (takie jak ścierniwa i farby proszkowe). To przekłada się na brak konieczności magazynowania – wolne miejsce w zakładzie można wykorzystać na inne obszary działalności. Ponadto firma, która nie wykonuje obróbki powierzchni u siebie, więc nie musi zatrudniać dodatkowych pracowników specjalizujących się w danej dziedzinie.

Jak działa Centrum Usługowe Alumetal-Technik w Łodzi?

W naszym Centrum Usługowym w Łodzi wykonujemy zlecenia dla Klientów B2B i B2C. Wykonujemy usługi w zakresie malowania proszkowego, śrutowania, szkiełkowania i piaskowania. Stawiamy na wysoką jakość oczyszczania, dokładność i długofalowe relacje. Wiedza i doświadczenie pozwalają nam skutecznie rozwiązać problemy i optymalizować obróbkę strumieniowo-ścierna. Więcej na temat naszego Centrum Usługowego dowiesz się z filmu poniżej:

Szukasz podwykonawcy do obróbki powierzchni Twoich detali? Skontaktuj się z naszym Doradcą (kliknij tutaj, aby przejść do formularza).

UseChat