Jak zabezpieczyć konstrukcje reklamowe przed korozją?

Reklama zewnętrzna to często wybierana forma promocji firmy. Jest to rozwiązanie, które powinno przetrwać lata i zapewnić markom rozpoznawalność. Producenci reklam zewnętrznych oferują Klientom wiele rozmiarów i kształtów konstrukcji. Jednak najważniejsze jest przygotowanie powierzchni z najlepszej jakości materiałów oraz zabezpieczenie antykorozyjne.

 

Dlaczego zabezpieczenie antykorozyjne jest takie ważne?

Billboardy, szyldy i tablice opierają się na konstrukcjach stalowych. A jak powszechnie wiadomo, korozja uwielbia atakować różnego rodzaju metale. Na szybkość rozprzestrzeniania się rdzy wpływa wiele czynników, między innymi:

• Zmiany temperatury

• Kontakt z wodą i wilgotność powietrza

• Grubość i szczelność powłoki

• Naprężenia stali (również siła wiatru)

• Występowanie zanieczyszczeń na powierzchni

Na szczęście proces korozji da się spowolnić. Aby konstrukcje reklamowe przetrwały długie lata, ich powierzchnia powinna być odpowiednio oczyszczona oraz pomalowana.

reklama zewnętrzna zabezpieczenie antykorozyjne

 

Przygotowanie powierzchni podstawą sukcesu

Konstrukcje reklamowe muszą być odpowiednio oczyszczone – jest to warunek do właściwego zabezpieczenia przed korozją. Często wybieranym i preferowanym przez nas sposobem jest obróbka strumieniowo-ścierna, czyli wydmuchiwanie ścierniwa na powierzchnię detalu. Ogromną zaletą tej metody jest szybkość oczyszczania wielkopowierzchniowych konstrukcji stalowych oraz duży wybór ścierniwa. Podczas śrutowania lub piaskowania trzeba wziąć pod uwagę wymaganą klasę czystości (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej) oraz późniejsze odpylenie i odtłuszczenie powierzchni. Ścierniwo, które może zwiększyć efektywność śrutowania pod powłokę antykorozyjną jest śrut VERA®, ponieważ jest wolny od zendry i pyłów. Należy również pamiętać o tym, żeby na oczyszczoną konstrukcję stalową od razu nałożyć farbę. Jeśli pozostawimy tę czynność na później, zwiększy się szansa na ponowne opanowanie detalu przez rdzę.

 

Zabezpieczenie przed korozją – malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to jedna z najpopularniejszych metod nakładania farby. Polega na wydmuchiwaniu z aplikatorów powietrza z farbą, dzięki czemu powierzchnia jest precyzyjnie pomalowana. Szczelne przywieranie do powierzchni zapewniają ładunki elektrostatyczne, którymi naładowany jest wylatujący z pistoletu proszek. Skład chemiczny farby proszkowej ma właściwości antykorozyjne. Reklama zewnętrzna po malowaniu proszkowym zyskuje odporność nie tylko na rdzę, ale również czynniki, które na nią wpływają (np. warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne). Powierzchnia po tej metodzie zabezpieczenia antykorozyjnego jest estetyczna i bardzo trwała – przetrwa nawet kilkanaście lat!

 

Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu, producenci reklam zewnętrznych zaoszczędzą pieniądze oraz zwiększą efektywność swoich działań. Jeśli zajmujesz się produkcją konstrukcji stalowych i szukasz profesjonalistów w obróbce powierzchni, skontaktuj się z naszym Doradcą. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy (kliknij tutaj, aby przejść do zakładki „Kontakt”) lub zadzwonić pod nr telefonu: +48 781 819 818.

 

UseChat