Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Przemysł 4.0 – definicja i przykłady zastosowania w obróbce powierzchni

Technologia coraz mocniej wpływa na rozwój różnych gałęzi przemysłu. Tyczy się to również obróbki strumieniowo-ściernej, gdzie cyfryzacja odgrywa coraz większą rolę w optymalizacji procesów – szczególnie produkcyjnych. Osiągnięcie lepszych wyników i zoptymalizowanie działań firmy poprzez digitalizację nazywane jest przemysłem 4.0. Jak wykorzystać tę nowoczesną koncepcję w branży zajmującej się oczyszczaniem powierzchni?

Czym jest Przemysł 4.0?

Przemysł 4.0 (industrie 4.0) to inaczej czwarta rewolucja przemysłowa. Koncepcję stworzona w Niemczech, a polega ona na stworzeniu inteligentnych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę. Stawia nacisk na cyfryzację i wykorzystanie Internetu, dzięki czemu można zarządzać danymi z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Przemysł 4.0 łączy ze sobą systemy, maszyny oraz kwestie logistyczne, przez co firmy mogą:

  • Lepiej kontrolować procesy produkcyjne;
  • Szybciej analizować i wykorzystywać dane do usprawniania działań przedsiębiorstwa;
  • Zwiększyć produktywność;
  • Zwiększyć ekologiczność procesów produkcyjnych;
  • Usystematyzować i ułatwić pracę ludziom.

Przemysł 4.0 a obróbka powierzchni

Czwarta rewolucja przemysłowa świetnie sprawdza się w wielu branżach, m.in. metalurgii. Innowacje dotyczą obszarów takich jak: spawalnictwo, obróbka CNC, obróbka cieplna, a także przetwórstwo metali i odlewnictwo. W praktyce oznacza to, że firmy starają się budować inteligentne fabryki, w których starają się jak najbardziej wykorzystywać potencjał zasobów takich jak dane, maszyny i materiały. Takie działania mają wiele zalet, m.in.: pracownicy mogą skupić się na zadaniach priorytetowych, zmniejszają się przestoje, zwiększa się bezpieczeństwo zakładu oraz systemów, a także ogranicza się niepotrzebne koszty. Można również zaobserwować wzrost wykorzystywania ekologicznych rozwiązań i automatyki przemysłowej, co przekłada się na zwiększoną wydajność i oszczędności.

APCon – rewolucja w śrutowaniu

Jednym z rozwiązań idealnie wpisujących się w koncepcję przemysłu 4.0 jest APCon – system, którego celem jest nie tylko kwantyfikacja danych, ale też wykorzystanie ich do zdiagnozowania potencjalnych problemów i niepotrzebnych wydatków. Dzięki temu w szybki sposób można zoptymalizować praktycznie wszystkie procesy produkcyjne. Więcej o systemie dowiesz się klikając tutaj.

APCon został stworzony przez niemiecką odlewnię Eisenwerk Würth. W przeciwieństwie do innych innowacji proponowanych w branży metalurgii, APCon dostarcza nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale też doradztwo ekspertów technicznych, którzy pomagają w interpretacji danych i podejmowaniu najbardziej korzystnych dla przedsiębiorstwa decyzji. Ponadto, konkurencyjne rozwiązania dedykowane oczyszczarkom wirnikowym skupiają się na monitorowaniu cyklu śrutowania lub sprzedaży części zamiennych. APCon natomiast pomaga redukować koszty i wykorzystywać zasoby tak poprzez prawidłową interpretację danych.

Jeśli interesuje Cię wprowadzenie APCon do swojej firmy, skontaktuj się z nami (kliknij tutaj, aby przejść do zakładki Kontakt). Jesteśmy jedynym przedstawicielem Eisenwerk Würth w Polsce – chętnie pokażemy Ci więcej rozwiązań pozwalających ulepszyć Twoje procesy śrutowania.

UseChat