Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Obróbka śrub, wkrętów i elementów cienkościennych – najmniejsze frakcje śrutu

Dobór odpowiedniego rodzaju i granulacji śrutu w obróbce powierzchni jest niezwykle ważny. Tym bardziej, jeśli elementy są małe, skrętne lub bardzo cienkie. W takich przypadkach najczęściej używa się ścierniw o drobnej granulacji, które dotrą do każdego miejsca przy okazji nie niszcząc przedmiotu. Który materiał będzie najlepszy do obróbki śrub? Czym najlepiej oczyścić elementy cienkościenne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Drobny śrut kulisty – do czego?

Bardzo drobny materiał kulisty powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie chropowatość nie może być zbyt wysoka. Takie ścierniwo musi jednak zapewnić odpowiedni profil powierzchni, którego nie jest w stanie nadać obróbka chemiczna. Dlatego śrut kulisty o drobnej granulacji (np. VERA® SV70 LUB SV110) stosowany jest w produkcji śrub, wkrętów oraz różnego rodzaju małych elementów skrętnych. Jego zadaniem jest oczyszczenie i przygotowanie powierzchni pod nałożenie powłok ochronnych tak, aby nie doprowadzić do uszkodzenia gwintów. Kolejną kluczową kwestią jest nieprzedostawanie się ścierniwa do ciężko dostępnych skrętnych części. Drobna granulacja jest do tego idealna, ponieważ większe ziarna mogą się zaklinować, przez co później części nie spełniają prawidłowo swojej funkcji.

Jak używać drobnych frakcji śrutu łamanego?

Drobny śrut ostrokrawędziowy przeznaczony jest do obróbki głównie elementów cienkościennych, które również nie potrzebują zbyt wysokiej chropowatości. Czasami trzeba z tych detali delikatnie zedrzeć warstwę farby tak, aby ich nie zniszczyć. Wysoka skrawność śrutu łamanego Diamant nawet dla małych ziaren powoduje, że obróbka przebiega zdecydowanie szybciej. Drobna frakcja zaczyna się już 0,15 – 0,3 mm, a chropowatość jaką można osiągnąć w tym przypadku waha się między Ra 5 µm a Rz 31 µm.

Drobne frakcje śrutu – śrutownica czy komora?

Śrut kulisty o bardzo drobnej frakcji charakteryzuje się ekstremalnie wysoką żywotnością przy niższej energii kinetycznej. To wszystko powoduje, że ścierniwo nie powygina i nie pofaluje detali. Drobne frakcje śrutu kulistego dobrze sprawdzą się w śrutownicach wirnikowych (szczególnie w bębnowych). Wtedy są najbardziej wydajne i można nimi osiągnąć pożądane efekty. Na falownikach śrutownicy wirnikowej warto ustawić wyrzut śrutu z takim obciążeniem, żeby nie zniszczył on detali. Ważne, żeby w oczyszczarce, w której używa się bardzo drobnego śrutu kulistego zadbać o właściwą separację. Do tego wystarczy cyklon. Dzięki niemu filtrowentylator nie wyciągnie małych ziaren prosto do filtra. W przypadku śrutu łamanego, najmniejszych frakcji używa się w komorach pneumatycznych lub kabinach do śrutowania ręcznego.

Zastanawiasz się, czy w Twoim procesie warto zastosować śrut o drobnej granulacji? Skontaktuj się z naszym Doradcą – pomoże Ci dobrać materiał, który przyniesie możliwie najwyższą efektywność (kliknij tutaj, aby przejść do wyceny).

UseChat