Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Dwa najdroższe elementy procesu śrutowania pneumatycznego

Obróbka strumieniowo-ścierna charakteryzuje się różnorodnością metod i materiałów. Jednym ze sposobów czyszczenia detali jest śrutowanie. Można je podzielić na dwa obszary: pneumatyczne i wirnikowe. Oczyszczanie detali w śrutownicy wirnikowej sprawia, że wydajność jest stała. Dzieje się tak za sprawą systemu, w którym operator z góry ustawia czas i moc wyrzucania strumienia śrutu. Jedynym obowiązkiem człowieka jest zaaplikowanie detali do maszyny oraz ich wyjęcie. Dzięki temu osiąga się cykliczność procesu, wysoką jakość i dużą efektywność. Czym więc wyróżnia się pneumatyczne śrutowanie stali? Jakie są najdroższe elementy takiej obróbki?

Śrutowanie pneumatyczne — na czym polega?

Pneumatyczna obróbka powierzchni wymaga dużego zaangażowania operatora. To on odpowiada za równomierne oczyszczenie detali. Zanieczyszczone elementy umieszczane są w komorze pneumatycznej. Następnie pracownik kieruje strumień ścierniwa na detal przez specjalną dyszę. Ten rodzaj obróbki stosuje się w przypadku mocno zardzewiałych lub brudnych przedmiotów.

Koszty procesu śrutowania pneumatycznego

Zazwyczaj firmy wskazują ścierniwo i maszyny, jako najdroższe obszary obróbki strumieniowo-ściernej. Jednak zakup maszyny jest jednorazowy, a rozważne zamawianie śrutu może wprowadzić wiele oszczędności. W śrutowaniu pneumatycznym można wyróżnić dwa najdroższe elementy:

  • człowiek – operator śrutuje nawet przez całą swoją zmianę. Dlatego trzeba zapłacić mu wynagrodzenie i zapewnić mu odpowiednie warunki pracy. Do kosztów związanych z wyposażeniem operatora zaliczają się m.in: hełm, kombinezon, buty, rękawice. Należy również pamiętać o wymianie części, które się zużywają (np. szkiełka w hełmie).
  • sprężone powietrze – nie da się ukryć, że jest to niezbędne narzędzie do śrutowania w komorze pneumatycznej. Wypycha materiał ścierny z dyszy z dobraną do detali mocą, która najczęściej wynosi ok. 7 barów. Odpowiednia wartość sprężonego powietrza zapewnia wysoką efektywność, ale cały proces sporo kosztuje.

Dodatkowa kwestia to pomijanie kosztów utylizacji odpadów. Warto o tym pamiętać planując budżet.

Jak zaoszczędzić na śrutowaniu pneumatycznym?

Aby wprowadzić oszczędności i ułatwić pracę operatorowi można zastosować śrut łamany DIAMANT. Jego główną zaletą jest obróbka szybsza nawet o 50%. To sprawia, że w ciągu 1 zmiany można wyśrutować więcej lub oczyścić planowaną ilość detali szybciej. Dzięki temu operator będzie krócej w kombinezonie i może przejść do wykonywania innych czynności. Warto pamiętać, że po kilku godzinach śrutowania wydajność człowieka będzie znacznie niższa, dlatego powinno się zapewnić mu odpowiednie warunki.

 

Wszędzie tam, gdzie śrutowania pneumatycznego jest dużo, sugerujemy zmianę śrutu na ten wysokowydajny. To rozwiązanie znacznie obniży koszty sprężonego powietrza i zapewni komfort pracownikom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sukcesach naszych Klientów na tym polu, skontaktuj się z naszym Doradcą (kliknij tutaj, aby przejść do zakładki kontakt). Przedstawi referencje oraz poszczególne przypadki stosowania śrutu DIAMANT.

UseChat