Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Śrut balastowy – cena, rodzaje, zastosowanie

Śrut balastowy to kulki wykonane z ciężkiego metalu używane w różnych celach. Służy do zwiększenia masy lub stabilności obiektów, na przykład statków, platform wiertniczych czy wież wiatrowych. Jest to najczęściej kulista lub cylindryczna forma metalowej kuli lub cylindra. Sprawdź, w jakich obszarach najczęściej stosuje się śrut balastowy i z czego można go stworzyć.

Jak firmy wykorzystują śrut balastowy?

Śrut balastowy najczęściej wykorzystywany jest w przemyśle. Służy do wypełnienia pojemników, zbiorników lub worków, które są umieszczane na dnie danego obiektu. Dzięki temu jego ciężar wzrasta, co pozwala na utrzymanie jego stabilności, a także umożliwia kontrolowanie jego położenia i przemieszczania. Właśnie dlatego śrut balastowy stosowany jest głównie w konstrukcjach mostów, budynków i statków, gdzie konieczne jest zwiększenie masy w celu poprawy stabilności lub redukcji drgań.

Śrut balastowy – zastosowanie

Oto kilka przykładów zastosowania śrutu balastowego:

  • W łodziach i jachtach – kulki balastowe są często stosowane jako ciężarki, które pomagają utrzymać łódź w równowadze i stabilizują ją na wodzie.
  • W amunicji – w niektórych rodzajach amunicji (np. w strzelbach myśliwskich) stosuje się śrut balastowy jako wypełnienie pocisku.
  • W przemyśle chemicznym – śrut balastowy jest używany jako katalizator reakcji chemicznych.
  • W produkcji ceramicznej – kulki balastowe są używane w procesie wytwarzania ceramiki, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie materiału w formie.
  • W procesie recyklingu – śrut balastowy może być stosowany jako ciężar do rozdrabniania odpadów i przyspieszenia procesu recyklingu.
  • W sztuce i rzemiośle – śrut balastowy może być stosowany jako wypełnienie w przedmiotach dekoracyjnych, takich jak ozdoby z betonu, aby zapewnić im odpowiednią wagę i stabilność.

Jaki śrut balastowy wybrać?

Jeszcze do niedawna na rynku dominował śrut balastowy wykonany z ołowiu. Jednak jest on szkodliwy dla zdrowia i środowiska, dlatego coraz częściej stosuje się alternatywne materiały do jego produkcji. Przykładem są metale o wysokiej gęstości, jak np. żelazo, miedź i stal.

Nasi Klienci z różnych branż najczęściej wybierają śrut staliwny kulisty VERA® XL. Frakcja 2.00 – 2.80 mm wykorzystywana jest nie tylko do obróbki powierzchni. Świetnie spełnia funkcję balastu, szczególnie w łodziach, budynkach i konstrukcjach mostów. Oprócz śrutu kulistego VERA®, jako balast świetnie sprawdza się śrut kulisty Diamant w swojej najgrubszej granulacji.

Cena śrutu balastowego zależna jest od kilku czynników, m.in od tonażu, zmiennej złomowej i energetycznej. Skontaktuj się z naszym Doradcą, aby poznać szczegóły (kliknij tutaj, aby przejść do danych kontaktowych).

UseChat