4 elementy, które warto wiedzieć o śrucie VERA® – okiem specjalistów

Śrut staliwny kulisty VERA® to nowatorskie ścierniwo wielokrotnego użytku o szerokim wachlarzu zastosowań (śrutowanie wirnikowe, śrutowanie pneumatyczne, shot peening, itd.). Mimo coraz większej popularności ekologicznych rozwiązań, niektórzy użytkownicy maszyn nie widzą sensu wprowadzania innowacji w dotychczas stosowany proces śrutowania. Niestety, przekłada się to na niższą wydajność i dłuższy czas obróbki, czego często nie są świadomi, ponieważ proces nie jest mierzony.

Nasi specjaliści z działu doradztwa techniczno-handlowego podkreślają, że wyzwania z ekonomicznym wykorzystywaniem maszyn powinny rodzić się już przy wyborze maszyny i śrutu. Według nich rolą dostawcy maszyny jest tak zaprojektować proces dla Klienta, aby był on efektywny i oszczędny. Poniżej można znaleźć odpowiedzi naszych doradców na 4 pytania najczęściej zadawane przez Klientów zainteresowanych wdrożeniem do procesu śrutu VERA®.

najlepszy śrut kulisty

1. Czym VERA® różni się od innych śrutów kulistych?

Marta: VERA® jest jedynym śrutem dostępnym na rynku, który łączy w sobie najlepsze cechy śrutu wysokowęglowego i niskowęglowego. Zawartość węgla zbliżona do śrutów niskowęglowych zapewnia VERZE® wysoką cykliczność, natomiast odpowiedni udział krzemu i manganu gwarantuje wysoką intensywność śrutowania.

Karol: Oprócz składu chemicznego, VERA® wyróżnia się wśród innych śrutów kulistych samym procesem produkcyjnym. Zanim trafi do pakowania transportowana jest do specjalnego urządzenia, gdzie warstwa odlewnicza zendry jest ścierana. Oznacza to, że Klient zamawiając 1 tonę, otrzyma faktycznie 1 tonę śrutu, a nie tak jak w przypadku innych śrutów 920 – 950 kg – pozostała zawartość to pyły, które trafiają do filtrów śrutownicy.

2. Dlaczego śrut VERA® nazywa się „innowacyjnym”?

Przemek: Po pierwsze, śrut kulisty VERA® jest śrutem hybrydowym. To kwintesencja zalet śrutu niskowęglowego oraz wysokowęglowego. Po drugie, posiada unikalny skład chemiczny, który zapewnia krótszy czas obróbki. Po trzecie, obróbka cieplna ścierniwa będąca sekretem odlewni wpływa na jakość produktu – jak dotąd żaden inny producent nie wytworzył ścierniwa o tak dobrych właściwościach. Poza tymi cechami jest jeszcze jedna rzecz, która określa nasz flagowy materiał, jako śrut innowacyjny – to ścierniwo w procesie śrutowania ściera się, a nie pęka.

 

3. Jakie korzyści z użytkowania śrutu VERA® wskazują Klienci?

Karol: Przede wszystkim mniejsze zużycie maszyny. Śrutownice wirnikowe niszczą się podczas użytkowania. VERA® opóźnia degradację maszyn, dzięki czemu Klienci wydają mniej pieniędzy na naprawę lub wymianę części. Niestety, użytkownicy maszyn bardzo rzadko dokonują pomiaru kosztów eksploatacji śrutownic. Mój cel to wskazanie KPI, które wymagają liczenia i wpływają na koszty procesu.

Marta: Klienci chwalą sobie śrut VERA® za utrzymanie stałego poziomu jakości śrutowanych detali. Ponadto dzięki mniejszej % zawartości węgla w składzie śrutu VERA®, powierzchnia oczyszczanych elementów jest bardziej wysrebrzona.

Przemek: Najczęściej słyszę od Klientów, że śrut VERA® po prostu wolniej się zużywa (twierdzą, że nawet od 30% do 50%). Ziarna mają wysoką wytrzymałość, co pozwala na rzadsze uzupełnianie zbiornika zasypowego. Każde ścierniwo w procesie śrutowania się utwardza – w przypadku śrutu kulistego VERA® osiągana jest najwyższa zmiana tego parametru.

4. Jakie zmiany w procesie śrutowania wprowadza śrut VERA®?

Karol: Oszczędność, oszczędność i jeszcze raz oszczędność. Tyczy się to zarówno zasobów, jak i aspektów ekonomicznych. W końcu dla każdej osoby zarządzającej produkcją, ekonomia powinna mieć znaczenie.

Marta: Używając śrutu VERA® rzadziej uzupełnia się zapasy. Dzięki wcześniejszemu oczyszczeniu z zendry odlewniczej, VERA® nie zapyla procesu śrutowania. Przekłada się to na sporadycznie przeprowadzane serwisy, a kupowanie części zamiennych sprowadza się do minimum.

Przemek: Patrząc dalej, niż na sam proces śrutowania, warto zwrócić również uwagę na fakt, że korzystając ze śrutu VERA® jakość powierzchni jest lepsza, co oznacza większą satysfakcję Klientów. A jak powszechnie wiadomo: zadowolony Klient = zadowolony Dostawca!

 

Unikalne właściwości śrutu staliwnego kulistego VERA® znajdują zastosowanie w wielu branżach zajmujących się oczyszczaniem powierzchni. Jako hybryda idealnie nadaje się do procesów powtarzalnych, które wymagają wysokiej precyzyjności. Powyższe odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zachęcamy do niezobowiązującej konsultacji telefonicznej, w której nasi Doradcy odpowiedzą na Państwa pytania – kliknij tutaj, aby umówić się na rozmowę poprzez formularz kontaktowy.

UseChat