Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Jak korzystać z dozownika? Automatyczne odtłuszczanie ścierniwa

W procesie produkcji elementów stalowych często wykorzystywane są smary i oleje. Problem zaolejenia ścierniwa mocno wpływa na jakość powierzchni po śrutowaniu takich detali. Smary i oleje, które dostają się do śrutownicy z poprzednich etapów produkcji, przyczyniają się do zaburzenia procesu śrutowania. Aby pozbyć się zaolejenia i zwiększyć wydajność obróbki, warto korzystać z dozownika SP-Unit.

Jak rozpoznać zaolejone ścierniwo?

Smary i oleje mogą być niewidoczne gołym okiem, dlatego najlepszą metodą ich wykrycia jest test zaolejenia ścierniwa. Można go wykonać samodzielnie. Pierwszą czynnością powinno być pobranie próbki z miksu operacyjnego. W takiej próbce należy zrobić zgłębienie i nalać do niego wodę. O zaolejeniu świadczy postój wody lub jej powolne spływanie. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu na temat testów zaolejenia (kliknij tutaj).

Problemy związane z zaolejeniem

Zaolejenie ścierniwa może generować problemy, które wpływają na efektywność całego procesu i są związane ze wzrostem kosztów w procesie śrutowania. Czym dokładnie skutkuje zaolejone ścierniwo?

  • Niska efektywność — zaolejony śrut ślizga się po detalu, zamiast w niego uderzać.
  • Wydłużone śrutowanie — niedokładny proces przyczynia się do wydłużenia jego trwania.
  • Zlepiony śrut — może uszkodzić turbinę, a jej wymiana jest kosztowna.
  • Zła przyczepność powierzchni — zaolejona powierzchnia nie nadaje się do malowania czy zabezpieczenia powłoką ochronną.

Rozwiązaniem tego problemu jest sorbent, który wiąże w sobie smary i oleje. Następnie usuwane są one za pomocą separatora. Dozowanie absorbentu powinno odbywać się automatycznie, ponieważ wtedy można łatwiej zapewnić jego odpowiednią ilość i częstotliwość dawkowania.

Czym jest dozownik SP-Unit?

SP-Unit to urządzenie w kształcie leja, które umożliwia automatyczne dozowanie sorbentu. Stworzony został dla zakładów produkcyjnych, które borykają się z problemem wstępnego zaolejenia detali. Co ważne, jest kompatybilny z większością śrutownic dostępnych na rynku. Automatyzacja dozowania gwarantuje stały poziom odolejania, dzięki temu pracownicy nie muszą podejmować dodatkowych działań. Dozowanie proszku kontrolowane jest przez przekaźnik czasowy, który można zaprogramować w panelu sterującym.

Korzystanie z dozownika krok po kroku

Sorbent podawany jest grawitacyjnie z leja zasypowego do części maszyny ze zgarniaczami śrutu. Następnie proszek dochodzi do pojemnika ze śrutem i łączy wszelkie zanieczyszczenia, aby na koniec dotrzeć do zbiornika z pyłem. Korzystanie z SP-Unit jest intuicyjne. Raz ustawione urządzenie może pracować przy każdym kolejnym cyklu śrutowania. Poniżej przedstawiamy instrukcję obsługi dozownika:

  1. Wsyp potrzebną ilość absorbentu do dozownika.
  2. Ustaw częstotliwość dozowania w zależności od materiału i ilości ścierniwa.
  3. Włącz urządzenie.
  4. Urządzenie automatycznie zaprzestanie dozowania w momencie zakończenia śrutowania, nie ma potrzeby go wyłączać za każdym razem.

Dzięki SP-Unit można skrócić czas obróbki i usprawnić ten proces. Przekłada się to na oszczędności w fazie śrutowania, ale także w czasie nakładania farb proszkowych i powłok ochronnych. Chcesz przetestować dozownik SP-Unit za darmo? Skontaktuj się z naszym Doradcą!

 

 

 

UseChat