Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Jak pozbyć się zaolejenia ścierniwa? – Case Study

W każdej firmie proces śrutowania może się od siebie różnić. Wpływają na to różne czynniki, takie jak rodzaj maszyny, ścierniwa, czy specyfika obrabianych detali. Jednak wiele firm łączy wspólny problem – zaolejenie śrutu lub oczyszczanych przedmiotów. Właśnie dzięki tej przeszkodzie nawiązaliśmy długofalową relację z firmą zajmującą się produkcją elementów złącznych, takich jak uchwyty, zawiasy, okucia do drzwi i klamki.

Opis parku maszynowego i detali

Firma, o której mowa w niniejszym Case Study produkuje detale o różnych kształtach i wielkościach. Zazwyczaj są małe i w niektórych miejscach ciężko je doczyścić. Dlatego Klient w swoim parku maszynowym posiada nie tylko komorę pneumatyczną, ale również śrutownicę bębnową. Korzysta więc z drobnego ścierniwa kulistego i łamanego. Przed rozpoczęciem współpracy Klient testował mix śrutu kulistego i łamanego w oczyszczarce bębnowej, przez to maszyna była bardziej podatna na zniszczenia.

Problem Klienta

Rozmowy z naszym Klientem zaczęły się od analizy procesu, która doprowadziła do stwierdzenia problemu. Śrut się zbryla, przez co niedokładnie oczyszcza detale. W firmie przeprowadzono test zaolejenia ścierniwa. Co ciekawe, zaolejenie dotyczyło nowych ziaren, a nie mieszanki operacyjnej. Zaleciliśmy ponowne pobranie ścierniwa oraz przesłanie próbek do naszego laboratorium w celu przeprowadzenia analizy sitowej. Oprócz tego w miejscu, gdzie stoi śrutownica bębnowa czasem występuje wilgoć, co zwiększa szanse na zbrylanie ścierniwa. Tym bardziej, że mniejsze granulacje są na to bardziej podatne. Dodatkowo detale, które są produkowane i obrabiane w firmie mają bardzo dużo chłodziwa. To sprawia, że problem zaolejenia i zbrylania śrutu występował systematycznie – do czasu wprowadzenia nowego rozwiązania.

Analiza próbek śrutu

W czasie analizowania próbek śrutu wysłanych przez Klienta zauważyliśmy, że po zmieszaniu zaolejonej próbki śrutu z Sorbent Protectorem , czas wchłaniania się wody w ścierniwo zmniejszył się z 35 sekund do 5 sekund. Test potwierdził, że chłodziwo występujące na detalach Klienta jest na bazie substancji oleistej.

Rozwiązanie problemu zaolejenia

Dzięki szczegółowym analizom i długim rozmowom wiedzieliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego Klienta będzie Sorbent Protector. To preparat, który wiąże w sobie wszelkie tłuste zanieczyszczenia, a następnie wraz z nimi usuwany jest ze śrutownicy do filtrwentylatora. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość Sorbentu do oczyszczarki i ponawiać tę czynność w określonych odstępach czasu. Ze względu na brak czasu i inne obowiązki operatorów w firmie Klienta, zaproponowaliśmy mu darmowe wypożyczenie dozownika SP-Unit.

Technologia SP-Unit automatycznie dostosowuje ilość i częstotliwość dozowania Sorbentu, dzięki czemu można zoptymalizować użycie środka, uzyskać najlepsze efekty oraz odciążyć pracowników, którzy nie będą musieli kontrolować poziomu zaolejenia. Testy dozownika przebiegły pomyślnie, a użycie Sorbent Protectora znacznie zwiększyło wydajność produkcji. Finalnie Klient zdecydował się na zakup SP-Unit oraz preparatu zmniejszającego zaolejenie, przez co praktycznie zlikwidował problem zbrylania ścierniwa.

Jeśli Ty też borykasz się z zaolejeniem ścierniwa, wypróbuj Sorbent Protector i umów się na bezpłatne, dwutygodniowe testy dozownika. Wystarczy kliknąć tutaj i skontaktować się z naszym Doradcą.

UseChat