Jak połączyć przemysł z gastronomią? Łódzka restauracja Nienażarty

Dobra restauracja to nie tylko ciekawe smaki i utalentowany szef kuchni. Chodzi też o to, żeby miejsce było przyjemne dla oka. W ładnym i designerskim pomieszczeniu chce się przebywać, chce się jeść, a przede wszystkim chce się do niego wrócić. Dlatego estetyka wykonania elementów wystroju musi być wysoka. Właśnie tutaj gastronomia łączy się z przemysłem. W jaki sposób te dwie odmienne branże mogą mieć ze sobą dużo wspólnego? Tego dowiesz się z dzisiejszego artykułu!

Pomysł na restaurację

Nienażarty to nowoczesna, łódzka restauracja serwująca kuchnię polską. Dobre opinie wśród Klientów sprawiły, że właściciele poszli za ciosem i otworzyli drugi lokal – tym razem skupiający się na włoskich daniach. Co stoi za sukcesem Nienażarty? Pyszne dania, nietypowy design i zaangażowanie właścicieli, którzy nadali swoim lokalom duszę. Stwierdzili, że restaurację wyróżni stworzenie wnętrza od zera. Długo myśleli, jakie chcieliby mieć meble. Nie chcieli jednak kupować gotowych przedmiotów w popularnych sklepach meblowych, żeby nie powielać wnętrz innych lokali gastronomicznych. Wpadli więc na pomysł własnych mebli, począwszy od konstrukcji stołów, a kończąc na instalacjach elektrycznych do oświetlenia.

Obróbka powierzchni a gastronomia

Właśnie w tym miejscu zaczęła się wspólna przygoda dwóch branż: gastronomicznej i przemysłowej. Właściciele chcieli pomalować swoje detale w Alumetal-Technik. Nie mieli jednak kontrahenta, który wygnie i wyspawa im meble według projektu. Kreatywność na wysokim poziomie zachęciła ich do zakupu giętarki i rur. Samodzielnie pocięli i wygięli elementy, a spawanie pod docelowy kształt zlecili znajomemu fachowcowi. Gotowe meble (konstrukcje stołów, regały i elementy oświetlenia) przywieźli do naszej firmy. Tutaj zostały wyśrutowane najlepszej jakości śrutem i pomalowane proszkowo na matowy, czarny kolor z palety RAL.

nienażarty łódź

Źródło: https://www.facebook.com/nienazarty.pizza.pasta

Samodzielny wystrój wnętrza – o czym pamiętać?

Samodzielne przygotowanie mebli było dużym wyzwaniem dla właścicieli restauracji Nienażarty. Oprócz względów estetycznych, które są bardzo ważne w lokalu gastronomicznym liczyła się również jakość wykonania i wytrzymałość detali. Meble są podatne na obicia i porysowania, dlatego warto skupić się na poniższych aspektach:

1. Przygotować odpowiedni projekt – meble powinny być nie tylko designerskie, ale również praktyczne. Cały czas trzeba mieć na uwadze komfort gości i pracowników restauracji.

2. Znaleźć profesjonalnych wykonawców – jeśli zależy Ci na długiej żywotności detali, do ich obróbki wybierz firmę, która zajmuje się tym profesjonalnie. Dokładne oczyszczenie jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na późniejszą przyczepność farby i odporność na czynniki zewnętrzne.

3. Zaangażować się w wykonanie – na bieżąco sprawdzaj postępy w wykonaniu mebli i konstrukcji. Jeśli przygotowujesz je samodzielnie, zaopatrz się w odpowiednie narzędzia. Pamiętaj, że ostateczny wygląd mebli będzie Twoją wizytówką!

Poszukujesz firmy, która oczyści powierzchnię Twoich detali i pomaluje je proszkowo? Skontaktuj się z naszym Doradcą i umów się na dogodny dla Ciebie termin realizacji! Wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do zakładki kontakt

UseChat